اوتو ۳۶۰

معاون حمل و نقل و ترافیک:

کاهش تردد مردم در محدوده طرح ترافیک، درآمد شهرداری را کاهش داده است

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: با کاهش درآمد شهرداری مشکلی نداریم، زیرا شهر خلوت، هزینه کمتری دارد.

کاهش تردد مردم در محدوده طرح ترافیک، درآمد شهرداری را کاهش داده است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران  در پاسخ به سئوالی در خصوص اختلافات به وجود آمده میان پلیس و شهرداری بر سر اعمال جریمه و اخذ عوارض نسبت به خودرو‌هایی که در حلقه دوم ترافیکی تردد می‌کنند، گفت: هیچ اختلافی وجود ندارد و همان طور که طبق قانون پلیس اجازه جریمه دارد، شهرداری نیز طبق قانون اجازه دریافت عوارض دارد و این دو مسیر‌های جداگانه‌ای هستند که محل خرج آن‌ها هم متفاوت است.

  او افزود: جریمه به حساب خزانه و عوارض به حساب شهرداری می‌رود و خرج توسعه حمل و نقل همان شهر می‌شود.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه اگر شخصی عوارض ندهد، بدهکار می‌شود و بعد از مدتی هم جریمه خواهد شد، گفت:در سال‌های گذشته طرح ترافیک به صورت سالیانه ارائه می‌شد و تنها عده‌ای از خواص توانایی خرید آن را داشتند و شهرداری هم پول خوبی از این محل دریافت می‌کرد، اما اکنون ما این موضوع را وابسته به ساعت ورود و خروج کردیم و مردم می‌توانند تردد خود را کنترل کنند.

   

  پورسیدآقایی ادامه داد: اگرچه این روش سبب کاهش درآمد شهرداری شده است، اما باید توجه داشت که تنها دلیل آن کاهش تردد شهروندان و مدیریت مصرف از سوی آن‌ها بوده است.

  او افزود: این اتفاق مبارکی است که هم مردم هزینه کمتری می‌دهند و هم شهر خلوت‌تر و آلودگی هوا نیز برطرف می‌شود، ضمن اینکه ما هم با کاهش درآمد شهرداری مشکلی نداریم، زیرا شهر خلوت، هزینه کمتری دارد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط