موتورسیکلت‌سواران بیشترین مصدومان حوادث رانندگی شهرضا هستند

عصر خودرو- موتورسیکلت سواران پس از خودروهای تصادفی با ۲۹۶ مورد، بیشترین میزان مصدومیت‌های ناشی از حوادث رانندگی شهرستان شهرضا را به خود اختصاص دادند.

موتورسیکلت‌سواران بیشترین مصدومان حوادث رانندگی شهرضا هستند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان  افزود: تکنسین های فوریت های پزشکی شهرضا به سه هزار و 980 ماموریت اعزام شدند که از این میزان یک‌هزار و 49 مورد مربوط به تصادفات و دوهزار و 931 مورد حوادث غیرتصادفی بوده است.

  غفور راستین اظهار داشت: در مجموع حوادث رانندگی 296 مورد مربوط به موتورسیکلت سواران، 402 مورد سرنشینان خودرو، 226 مورد رانندگان خودرو، 94 مورد عابرین پیاده و 31 مورد مربوط به سایر موارد بوده است.

  وی با بیان اینکه بیماری‌های قلبی عروقی با 319 مورد بیشترین ماموریت‌های غیرتصادفی را داشتند، تصریح کرد: از مجموع ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی 115در پنج ماهه امسال دوهزار و 631 مورد در مناطق شهری و یک‌هزار و 349 مورد در نقاط جاده‌ای استان بود.

  مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان همچنین آمار احیای موفق در این مدت توسط پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا را  11 مورد برشمرد و خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تکنسین‌های اورژانس 115 به 90 مصدوم در 16 حادثه ویژه اورژانسی امدادرسانی کردند.

  حوادث ویژه به حوادثی گفته می‌شود که بیش از پنج مصدوم یا بیش از سه فوتی در صحنه حادثه داشته باشد.

  راستین با بیان اینکه در این مدت بیش از 46 هزار تماس امدادخواهی با اتاق فرمان 115 شهرضا برقرار شد گفت: در 5 ماهه امسال، بیش از 6 هزار نفرساعت کلاس آموزشی طرح آموزش همگانی برای اقشار مختلف در این شهرستان برگزار شد.

  شهرضا با جمعیت بالغ بر 170 هزار نفر در 80 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

  فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از هشت پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان دهاقان و 27 نفر نیرو به صورت شبانه روزی به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.

  سال 96 راکبان موتورسیکلت در اصفهان 55 درصد جان باختگان تصادفات راهنمایی و رانندگی استان را تشکیل می دانند که این رقم در سال 97 به 52 درصد کاهش یافت.

  متوسط موتورسیکلت سواران جان باخته در کشور، 35 درصد از فوتی های تصادفات رانندگی را شامل می شود که استفاده از کلاه ایمنی هنگام موتورسواری می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مرگ و میر ناشی از ضربه به سر شود.  

  سه میلیون خودرو و در حدود یک ‌میلیون و 300 هزار موتورسیکلت در استان اصفهان وجود دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو