در داد و ستدهای بازار سهام

بیشترین ارزش معاملات به خودرویی‌ها رسید

عصر خودرو- امروز ۳۱۸ سهم در بورس و فرابورس ایران با رشد قیمت مواجه شدند. در طرف مقابل ۲۱۱ سهم کاهش قیمت را تجربه کردند و در نهایت شاخص کل توانست با رشد ۵۶۹ واحدی نیمه تراز ۲۵۵ هزار تایی را پشت سر بگذارد. امروز بعد از مدت‌ها خودرویی‌ها توانستند بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کنند.

بیشترین ارزش معاملات به خودرویی‌ها رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 569 واحد رشد کرد و به رقم 255 هزار و 876 واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز امروز با 556 واحد افزایش رقم 66 هزار و 446 واحدی را تجربه کرد.

  آزاد شناور نیز با 775 واحد افزایش تا رقم 289 هزار و 897 واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب 18 و 2920 واحد رشد کردند.

  امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گلگهر، بانک پارسیان و پالایش نفت بندرعباس به ترتیب 224، 194، 75 و 49 واحد تاثیر کاهشی روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل سرمایه‌ گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، شرکت ارتباطات سیار ایران، پالایش نفت تهران و گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید هرکدام به ترتیب 199، 175، 131 و 60 واحد تاثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

  پس از مدت‌ها که گروه محصولات شیمیایی در صدر ارزش معاملات روزانه بازار امروز خودرویی‌ها با دادوستد 439 میلیون سهم با قیمت حدود 92 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

  اما شیمیایی‌ها توانستند رتبه دوم را از آن خود کنند و با دادوستد 74 سهم و اوراق مالی به ارزش حدود 84 میلیارد تومان دست یابد.

  پس از خودرو و گروه محصولات شیمیایی سرمایه‌گذاری‌ها، فلزات اساسی و بانک‌ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

  بیشتر سهم‌ها با کاهش روبه‌رو شدند و در برخی نیز با صف‌های فروش مواجه بودیم. در عین حال خودرویی‌هایی که بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند در حدود بیش از نیمی از سهم‌ها افزایش قیمت را تجربه کردند.

  در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به 207 و تعداد نمادهای منفی به 130 رسید همچنین در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت 111 و تعداد نمادهای منفی 81 بود.

  ارزش کل معاملات بورس در مجموع به حدود 917 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن به رقم 2.8 میلیارد سهم و اوراق مالی دست یافت. تعداد معاملات این بازار به رقم 319 هزار و 446 نوبت رسید.

  آیفکس نیز با 5.7 واحد رشد مواجه شد و به رقم 3439 واحدی دست یافت. ارزش معاملات بورس تهران تا رقم 921 میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات آن عدد 2.3 میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۶۵
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو