اوتو ۳۶۰

مروری بر پرفروش‌ترین برندهای خودروهای برقی در اروپا؛

برند آسیایی در اروپا اول شد

عصر خودرو- آمارها حاکی است برخی از برند و شرکت‌های تولیدکننده خودروهای برقی در اروپا همچون نیسان، رنو و تسلا، میزان فروش بسیار بیشتری را نسبت به سایر رقبا به خود اختصاص داده‌اند.

برند آسیایی در اروپا اول شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  بر اساس نموداری که در گزارش موسسه تحقیقاتی و آماری jato آمده است، می‌توان دریافت که برندهایی نظیر نیسان ژاپن، رنو فرانسه، تسلای آمریکا، فولکس واگن و بی.ام.و آلمان، اسمارت، هیوندای و کیا کره جنوبی، جگووار و اوپل موفق شده‌اند در سال 2018 میلادی بیشترین خودروی برقی و الکتریکی را در بازار کشورهای اروپایی عرضه کرده و به فروش برسانند.

  طبق این نمودار، فروش خودروهای نیسان در سال گذشته با 122 درصد رشد و افزایش مواجه شده است که با فروش 39 هزار و 957 دستگاه در اروپا، در صدر موفق‌ترین و برترین برند شرکت خودروسازی و عرضه کننده خودروهای برقی و الکتریکی قرار گرفته و توانسته از سایر برندهای برتر و بین المللی جهان سبقت بگیرد و رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

  یکی از موفق‌ترین خودروهای برقی ارائه شده از سوی نیسان موتورز ژاپن، خودروی برقی نیسان لیف است که طبق گزارش‌های پیشین در سال گذشته، نیسان لیف توانست با به فروش رساندن 300 هزار دستگاه خودروی تمام برقی در جهان، رتبه نخست پرفروش‌ترین خودروی تمام الکتریکی در جهان را به خود اختصاص دهد و از رقبای خود سبقت بگیرد. بر اساس این آمار، بیشترین میزان فروش نیسان لیف در کشور ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده است، به گونه‌ای که تعداد 114 هزار و 827 دستگاه آن در ایالات متحده آمریکا، حدود 90 هزار دستگاه در ژاپن و بالغ بر 95 هزار دستگاه از این خودرو نیز در سایر نقاط جهان ( بویژه در اروپا ) به فروش رسیده است.

  شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در ماه اکتبر سال 2017 میلادی از نسل جدید این خودروی تمام برقی رونمایی کرد که قرار است فروش و عرضه آن در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی از ماههای ژانویه و فوریه سال جاری میلادی 2018 آغاز شود.

  بعد از نیسان، خودروهای برقی برند فرانسوی رنو توانسته‌اند با فروش 38 هزار و 167 دستگاه در بازارهای اروپایی و ثبت رشد 25 درصدی، در مقام دوم این فهرست رده بندی جای بگیرند و بعد از نیسان ژاپنی، نخستین برند اروپایی باشند که فروش موفقیت آمیز و بالایی را در کشورهای این قاره سبز به خود اختصاص داده است. طبق آخرین آمارهای منتشر شده، خودروی برقی رنو زوئی (Renault Zoe) در ژوئن 2019 توانست با فروش یک هزار و 845 دستگاه در بازار فرانسه رتبه نخست پرفروش ترین برند خودروی برقی را در این کشور به خود اختصاص دهد.

  خودروهای برقی تسلا نیز که در جهان شهرت و آوازه زیادی داشته و تاکنون توانسته‌اند نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان بازار خودرو را به خود اختصاص دهند، موفق شده است با فروش 29 هزار و 10 دستگاه ، در مقام سوم پرفروش ترین برندهای تولید و عرضه کننده خودروهای برقی در اروپا بایستد.از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های تسلا می توان به تسلا مدل 3 و ایکس اشاره کرد. 

  فولکس واگن نیز که سالهاست لقب پرفروش‌ترین برند اروپایی را از آن خود کرده و بیشترین سهم را از بازار فروش خودرو در قاره سبز دارد، با فروش 23 هزار و 738 دستگاه خودروی برقی در مقام چهارم این جدول رده‌بندی جای گرفته است. همچنین این خودروساز بزرگ یک رشد 53 درصدی را نسبت به سال گذشته برای خود به ثبت رسانده است.

  بی.ام.و نیز به عنوان یکی دیگر از خودروسازان برتر آلمانی که در بازارهای جهانی طرفداران فراوانی دارد، با یک رشد 25 درصدی ، 18 هزار و 18 دستگاه خودروی برقی  در اروپا عرضه کرده و فروخته است.

  فروش سایر برندهای عرضه کننده خودروهای برقی در قاره سبز نظیر اسمارت، هیوندای، کیا، جگووار و اوپل نیز به ترتیب 13 هزار و 178، 12 هزار و 274، هفت هزار و 26، شش هزار و 294 و دو هزار و 381 دستگاه بوده است که آنها را در رتبه های ششم تا دهم این فهرست جای داده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    آخرین بروزرسانی ۱ ساعت پیش
    آرشیو