اطلس خودروکار کلیک

چرا خودروسازی بم دچار چالش شده است؟

عصر خودرو- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: بنده در هفته گذشته در تهران اعلام کردم که چرا باید خودروسازی بم که اشتغال زیادی دارد و بحث های امنیتی نیز در این منطقه مطرح است، دچار چالش شود؟ چرا تسهیلاتی که در اختیار ایران خودرو و سایپا گذاشته شده، به خودروسازان استان کرمان داده نشده؟ در حالی که آنها مشکل کارگری نداشته اند اما ما در این منطقه با مشکل و بحران تعدیل نیرو در این شرکت ها روبرو بودیم.

چرا خودروسازی بم دچار چالش شده است؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، دکتر"محمدصادق بصیری" امروز سوم مردادماه در همایش بزرگداشت صنعت و معدن در کرمان با بیان اینکه هر زمان تولید و کسب و کار رشد پیدا می کند، مسائل ضدامنیتی کاهش پیدا می کند و هر چه تولید کاهش یابد، مشکلات امنیتی و اقتصادی افزایش می یابد افزود: استان کرمان پیشانی دفاعی کشور است و اگر این استان در صنعت و تولید قدرت پیدا نکند، نمی تواند از شاخص های امنیتی دفاع کند.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در سال 96 آمار تولیدی ماهانه خودروسازان در ارگ جدید بم 10 هزار دستگاه خودرو و در سال 97 تعداد 7 هزار و در سال جاری 2 هزار و 500 خودرو بوده است.

  وی افزود: سعی شده در این مجموعه شیب تعدیل نیرو ملایم تر باشد اما 14 درصد کاهش نیروی انسانی داشته ایم و شاخص های امنیتی به ویژه در سرقت ها افزایش داشته و چطور می توانیم از شرق کشور در مقابل همه مشکلات دفاع کنیم در حالی که مردم و کارگاه های تولیدی نتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند؟

  بصیری با تاکید بر اینکه در بحث ارز باید چرخه را اصلاح کنیم، اظهار کرد: پذیرفته نیست بنگاه تولیدی به دلیل ضعف مدیریت دچار مشکل شود. استان کرمان وظایف خود را دارد انجام می دهد، از مهرماه سال گذشته تا تیرماه امسال بیش از 30 نامه از استانداری و استان به مسئولان کشور ارسال شده که در این زمینه اتفاق خوب و امیدوارکننده ای نیفتاده است.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست ما این است که چتر حمایتیشان بر بنگاه های اقتصادی استان حفظ شود تا با اقتدار در حوزه امنیتی، سیاسی و اجتماعی کار کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط