پیت استاپ

رئیس پلیس راه شمال فارس:

جاده های استان فارس نیازمند علائم هشداری بیشتر است

عصر خودرو- رئیس پلیس راه شمال فارس گفت: با توجه به وضعیت جاده های استان فارس سرعت ۱۱۰ کیلومتر هم زیاد است و از طرفی این جاده ها نیازمند علائم هشدار دهنده بیشتر و دقت در محل نصب آنها است.

جاده های استان فارس نیازمند علائم هشداری بیشتر است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ،  سرهنگ عبدالهاشم دهقانی ظهر چهارشنبه در نشست خبری فعالیت های پلیس راه شمال استان فارس با بیان اینکه طی سه ماه نخست سال جاری شاهد کاهش تلفات جاده‌ای در شمال استان فارس بوده ایم تاکید کرد: با توجه به اینکه استان فارس دارای بیشترین محورهای مواصلاتی است و همواره رتبه اول تصادفات و کشته را داشته است اما با برنامه ریزی و تلاش های انجام شد طی 3 ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش 11 درصدی تلفات جاده‌ای بوده ایم.

  وی یادآور شد: در تابستان سال 97 در مقابسه با تابستان 96، میزان 14 درصد افزایش کشته‌های جاده‌ای را داشتیم.

  رئیس پلیس راه شمال استان فارس با تاکید بر اینکه بر اساس آنالیز ابتدای سال 98، تعداد چهار محور «نورآباد – گچساران»، «کازرون به قائمیه (جاده امامزاده سید حسین (ع))»، «فیروزآباد – شیراز» و کمربندی 42 کیلومتری اطراف شیراز پرخطرترین محورهای فارس است، افزود: کمربندی شیراز متولی مشخصی ندارد، قبلاً برای خودروهای سنگین بود اما به واسطه ایجاد شهرک‌های مختلف به رینگ شهری مبدل شده و باید بحث ایمن سازی کمربندی شکل گیرد چرا که بیش از 8 درصد حوادث جاده‌ای فارس در کمربندی شیراز اتفاق می‌افتد.

  دهقانی با اشاره به اینکه فارس بیشترین نقاط حادثه خیز را در کشور به خود اختصاص داده است، یادآور شد: 213 نقطه حادثه ساز فارس شناسنامه دار شدند که 170 نقطه به تأیید راهداری کشور رسیده و برخی از این نقاط مشخص سازی شده اند.

  وی با اشاره به تصادف در محور خرامه نیز گفت: تابلوهای هشدار دهنده باید به گونه‌ای باشد که رانندگان از فاصله 150 متری اشیا را ببیند در حالیکه در حادثه تصادف محور خرامه تابلوها در فاصله 70 متری محل حادثه نصب شده بود هر چند که در این حادثه شاهد 28 متر خط ترمز مورب داشت که نشان از سرعت بالای راننده داشته اما باید راه و شهرسازی موارد هشداری بیشتری ایجاد می‌کرد.

  رئیس پلیس راه شمال استان فارس یادآور شد: 136 دوربین سرعت سنج ثابت در محورهای فارس مستقر است در سال گذشته نقاطی مشخص شد که پایه‌های آن را فعال کردیم، تمام دوربین‌ها به شکل فعال هستند اما برخی از آنان مستهلک شده اند و جانمایی برای 56 دوربین جدید نیز انجام شده است.

  سرهنگ دهقانی در خصوص سرقت تابلوهای هشدار دهنده در جاده ها نیز گفت: این اتفاق در محورهای خلوت و راه‌های روستایی روی داده است.

  وی یادآور شد: 38 درصد از علل حوادث رانندگی توجه به مقابل، 11 درصد انحراف و تجاوز به چپ و 29 درصد نیز سرعت زیاد است و همچنین 58 درصد جانباختگان در صحنه، 36 درصد در بیمارستان و 6 درصد در حین انتقال اتفاق افتاده است.

  رئیس پلیس راه شمال استان فارس تاکید کرد: سهم استان فارس از آزاد راه در استان فارس صفر است و با توجه به جاده‌ها همین سرعت 110 کیلومتر هم زیاد است.

  سرهنگ دهقانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت تیم‌های جدید کنترل نامحسوس نیز گفت: 6 خودرو توسط پلیس و 20 دستگاه نیز توسط سازمان حمل و نقل تأمین شده است که روزانه 107 تیم آشکار 2 نفره و 26 گشت نامحسوس تردد دارند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  دکه مطبوعات
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  • ۴۵۰
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو