پیت استاپ

واریز درآمدهای طرح ترافیک به صندوق کارآفرینی امید برای توسعه حمل ونقل

عصر خودرو- معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از انعقاد تفاهم نامه ۱۲۵۰ میلیاردی با صندوق کارآفرینی امید برای توسعه حمل و نقل خبر داد.

واریز درآمدهای طرح ترافیک به صندوق کارآفرینی امید برای توسعه حمل ونقل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، محسن پور سید آقایی ظهر امروز در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با صندوق کارآفرینی امید با بیان این که امروز گام مؤثری در جهت کاهش آلودگی هوا برداشتیم گفت: امروز موافقت نامه ارائه 1,250 میلیارد تومانی از محل درآمدهای طرح ترافیک به صندوق کارآفرینی امید امضاء شد که براین اساس تسهیلات قرض الحسنه به بخش خصوصی برای خرید و تولید اتوبوس، مینی بوس دوچرخه و غیره ارائه می‌شود.

  وی با بیان این که بخش خصوصی نیز می‌بایست آورده‌ای داشته باشد که بر این اساس حداقل 2,500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در توسعه حمل و نقل عمومی و پاک خواهیم داشت گفت: این 1,250 میلیارد تومان از محل درآمدهای طرح ترافیک سال جاری خواهد بود که به صورت قرض الحسنه در صندوق کارآفرینی امید واریز خواهد شد.

  وی با بیان این که ما وعده داده بودیم که منابع حاصل از طرح ترافیک در سال 98 را صرف توسعه حمل و نقل عمومی و پاک کنیم اظهار کرد: همچنین از محل تبصره 18 ردیف‌های را دنبال می‌کنیم که مبلغ 240 میلیارد تومان نیز از این منابع در این صندوق سرمایه گذاری می‌شود و 745 میلیارد تومان نیز صندوق به آن اضافه می‌کند که جمعاً این مبلغ به صورت قرض الحسنه در این صندوق می‌ماند و موتور محرک بخش خصوصی در توسعه حمل و نقل عمومی می‌شود.

  معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان این که در شرایطی قرار داریم که شرکت‌های بخش خصوصی به دلیل تورم و بهره‌های بانکی بالا توان اخذ وام را ندارند افزود: اما این صندوق که به صورت قرض الحسنه تسهیلاتی را ارائه می‌کند به عنوان یک کلید برای حل مشکلات شرکت‌های بخش خصوصی است.

  وی با بیان این که هدف ما در سرمایه گذاری در این صندوق توسعه خرید و تولید اتوبوس، مینی بوس و نوسازی تاکسی- خرید موتور برقی، نصب فیلترهای دوده در ناوگان دیزلی و دادن وام به کسانی است که از دوچرخه استفاده می‌کنند خاطر نشان کرد: در سه ماه اول امسال درآمدهای منابع طرح ترافیک حدود 24 میلیارد تومان بوده که در این صندوق واریز می‌شود. کار سرمایه گذاری به سرعت آغاز شده و هر چقدر جلوتر برویم و عوارض بیشتری کسب کنیم آن را به این صندوق تزریق می‌کنیم.

  معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان این که این بزرگترین قرارداد صندوق کارآفرینی امید است اظهار کرد: مطمئن هستیم در شرایط سخت مالی که در آن قرار داریم می‌توان ظرف سه سال آینده دست هیولای آلودگی هوا را از سر مردم تهران دور کنیم.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  • ۴۵۰
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو