رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

آلودگی هوا«۳۲۴۳»

هوای تهران سالم است

احتمال وزش باد شدید در برخی از ساعات

عصر خودرو- مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه هم اکنون هوای تهران سالم است،‌ گفت: در برخی از ساعات امروز بر اساس پیش‌بینی هواشناسی احتمال وزش باد شدید وجود دارد.

هوای تهران سالم است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس،  حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران  درباره وضعیت هوای پایتخت اظهار داشت:‌در حال حاضر شاخص کیفیت هوا بر روی عدد 89 قرار گرفته و سالم است. همچنین طی 24 ساعت گذشته این شاخص بر روی عدد 96 قرار داشت و هوا سالم بود.

  وی افزود: از ابتدای سال جاری تهران 25 روز هوای پاک، 72 روز هوای سالم، 18 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه افراد بوده است. که به گفته کارشناسان افزایش ازن در هوای تهران به دلیل شدت تابش نور خورشید هوای ناسالم در تهران بروز یافت.

  مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تا فردا غلظت برخی از آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و ازن به طور موقت افزوده می‌شود و سبب می‌شود وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

  شهبازی با اشاره به اینکه ایجاد هوای ناسالم در برخی از ساعات امروز دور از انتظار نیست،‌گفت:‌ با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در برخی از ساعات احتمال وزش باد شدید به بزرگی بیشتر از 8 متر بر ثانیه وجود دارد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید