برنج

پرنده‌های ناجا به کمک جاده‌ها می‌آیند + عکس

عصر خودرو- پلیس راهور ناجا با استفاده از تجربیات پلیس‌های مرزبانی و مبارزه با مواد مخدر در استفاده از پهپاد، رصد مناطق صعب العبور، از طریق این پرنده را در پیش گرفته است.

پرنده‌های ناجا به کمک جاده‌ها می‌آیند + عکس
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، سردار علی مستأجران فرمانده هواناجا در مورد پهپادهایی که در رزمایش گشت‌های نامحسوس پلیس راهور قرار داشتند، اظهار کرد: این پرنده ساخت ایران است و برای پشتیبانی این پهپادها نیازی به پشتیبانی دیگر کشورها نداریم.وی افزود: باز هم تاکید می‌کنم که تمام تجهیزات این پهپاد برای ایران است و تا کنون هم در عملیات‌هایی که مورد استفاده قرار گرفته به خوبی آن عملیات را اجرا کرده است.

  فرمانده هواناجا با اشاره به فواید استفاده از پهپاد در عملیات‌های انتظامی گفت: یکی از فوایدی که استفاده از پهپاد در عملیات‌ها دارد این است که این پرنده بدون سرنشین است و اگر قرار باشد اتفاقی برای این پرنده رخ دهد خیالمان راحت است که تلفات انسانی نداریم.

  مستأجران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در چه مکان‌هایی از این پرنده استفاده می‌شود، گفت: از این پهپاد بیشتر در مرز برای عملیات‌های پلیس مرزبانی استفاده می‌کنیم، همچنین در مکان‌های صعب العبور که هواپیما و هلی کوپتر و … نمی‌توانند پرواز کنند، می‌توان از این پرنده استفاده کرد.

  وی ادامه داد: از این پهپاد در پلیس راهنمایی و رانندگی برای کنترل ترافیک جاده‌های پرتردد و گشت‌های هوایی استفاده می‌شود.

  فرمانده هواناجا خاطرنشان کرد: استفاده از این پهپاد در سطح شهر مجاز نیست و تنها پلیس راهور از این پهپاد در سطح جاده‌ها آن هم جاده‌های پرتردد استفاده می‌کند.

  سردار مستاجران با اشاره به عملیات‌های قبلی که از سوی این پهپاد در ناجا انجام شده است، گفت: قبل از اینکه این پهپادها در اختیار پلیس راهور قرار داده شوند، در پلیس مرزبانی و پلیس مبارزه با مواد مخدر استفاده شده‌اند.

  وی در پایان یادآور شد: این پهپادها انواع مختلفی دارند که در ناجا از مدل‌های کوتاه برد، دوربرد و متوسط برد استفاده می‌شود.

  پهپادهایی که در اختیار پلیس راهور قرار گرفته اند، پهپادهای شناسایی شاهین نام دارند که این پهپادها یکی از نسخه‌های پهپاد مهاجر 4 هستند.

  پهپادهای شاهین سنگین‌ترین پهپاد خانواده مهاجر محسوب می‌شود و تقریباً 230 کیلوگرم وزن دارد و برد عملیاتی پهپادهای شاهین 150 کیلومتر و برد پرواز یکسره آنها 300 کیلومتر است، همچنین این پهپادها از فناوری لینک داده استفاده می‌کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط