رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

راه اندازی ایرتاکسی در اولویت قرار ندارد

به جای تاکسی‌هوایی می توان ایرلاین‌ها را تقویت کرد

عصر خودرو- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، راه اندازی ایرتاکسی در اولویت قرار ندارد و می توان به جای تمرکز در این بخش ها، به دنبال تقویت ایرلاین های کشور بود.

راه اندازی ایرتاکسی در اولویت قرار ندارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت ، سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس  با اشاره به برنامه ریزی سازمان هواپیمایی برای راه اندازی تاکسی هوایی در کشور، گفت: تاکسی های هوایی یکی از ابزارهای متداول برای حمل و نقل مسافر و کالا است و این مسئله طی دهه گذشته در بسیاری از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای محقق شده است.

  استفاده از ظرفیت های مالی و تجهیزاتی بخش خصوصی برای راه اندازی تاکسی های هوایی

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی می توان از ظرفیت های مالی و تجهیزاتی بخش خصوصی برای راه اندازی و توسعه تاکسی های هوایی استفاده کرد، اما اجرای چنین پروژه نو و تازه ای در کشور نیازمند بررسی بیشتر است.

  راه اندازی تاکسی های هوایی میان شهرهای با فاصله طولانی توجیه اقتصادی ندارد

  وی گفت: باید دید که راه اندازی تاکسی هوایی توجیه علمی و فنی دارد یا خیر، زیرا ایران یک کشور پهناور بوده و فاصله میان شهرها بسیار زیاد است، از این رو راه اندازی تاکسی های هوایی میان شهرهای با فاصله طولانی توجیه اقتصادی ندارد.

  نباید به بهانه راه اندازی ایرتاکسی از ظرفیت حمل و نقل ریلی و جاده ای غافل شویم

  در دهه های گذشته راه اندازی حمل و نقل ریلی و جاده ای هزینه های بسیاری را برای کشور به دنبال داشته، حال نباید طوری شود که ظرفیت های موجود را غافل شویم و مسافران را به سمت سیستم های جدید هدایت کنیم

  بهادری ادامه داد: در دهه های گذشته راه اندازی حمل و نقل ریلی و جاده ای هزینه های بسیاری را برای کشور به دنبال داشته، حال نباید طوری شود که ظرفیت های موجود را غافل شویم و مسافران را به سمت سیستم های جدید هدایت کنیم.

  وی تصریح کرد: حمل و نقل ریلی و جاده ای به عنوان اصلی ترین راه کار حمل و نقل باید همیشه مورد توجه قرار گیرد و به نظر من توسعه این گونه حمل و نقل ها در اولویت قرار دارد، حال می توان در کنار این مسائل، به دنبال راه اندازی گونه های دیگر حمل و نقل نیز بود.

  راه اندازی ایرتاکسی در اولویت قرار ندارد/ به جای تاکسی هوایی می توان ایرلاین ها را تقویت کرد

  عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من در شرایط کنونی اقتصاد کشور و حتی مشکلات بخش های مختلف حمل و نقل کشور از جمله حمل و نقل هوایی، راه اندازی ایرتاکسی در اولویت قرار ندارد و می توان به جای تمرکز در این بخش ها، به دنبال تقویت ایرلاین های کشور بود./

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو