پیت استاپ

شهرداری پایتخت اعلام کرد:

تکذیب اختلال در حمل‌ونقل عمومی تهران به‌ علت طرح آلودگی هوا

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت:‌ به طور مستمر در حال رصد شهر هستیم و هیچ گزارشی مبنی بر اینکه اختلالی در حرکت قطارهای مترو یا اتوبوسرانی ناشی از اجرای طرح کنترل آلودگی ها (در محدوده زوج و فرد سابق)‌ ایجاد شده باشد، نداشته ایم.

تکذیب اختلال در حمل‌ونقل عمومی تهران به‌ علت طرح آلودگی هوا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، محسن پورسیدآقایی این سخنان را روز سه‌شنبه در پایان یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در پاسخ به خبرنگاران بیان و اعلام کرد: با اجرای این طرح اتفاقاً سرعت حرکت خودروها و اتوبوس‌ها افزایش یافته است.
  وی همچنین با اشاره به نفع عمومی مردم از اجرای این طرح گفت: اعضای شورای شهر نمایندگان مردم هستند و نمی‌شود گفت که نظر اعضا با مردم متفاوت است.
  پورسیدآقایی تاکید کرد: معتقدم که طرح کنترل آلودگی هوا در بلندمدت به نفع مردم است.
  معاون شهردار تهران تصریح کرد نتایج حاصل از اجرای این طرح ثمربخش و باعث کاهش ترافیک و صف‌های تردد در شهر تهران شده است.
  وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ها شاهد افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در ادامه سخنان خود درباره نقد برخی اعضای شورا نسبت به این طرح در جلسه امروز گفت: امروز نقدهای خوبی از سوی اعضای شورا مطرح شد اما نقد به معنای مخالفت نیست زیرا این طرح به تصویب شورای ترافیک تهران رسیده است.
  وی افزود: هدفمان همفکری است و دنبال رأی حداقلی نیستیم، برعکس به دنبال رأی حداکثری هستیم تا در زمان اجرای آن موفق‌تر باشیم.
  معاون حمل و نقل شهرداری تهران تصریح کرد: برخی از انتقادها بیشتر سوال بود که راجع به اجرا و تمهیدات اندیشیده بود و ما هم به اعضا پاسخ دادیم.

  به گزارش ایرنا از اول تیرماه امسال اجرای طرح زوج و فرد در تهران حذف و در آن محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا حلقه دوم طرح ترافیک اجرا شد.

  افرادی که قصد ورود به این محدوده دارند باید همانند محدوده طرح ترافیک پس از ورود به سامانه «تهران من» به نشانی my.tehran.ir مشخصات خود و خودرو را ثبت کنند؛ هزینه ورود به این محدوده نصف عوارض طرح ترافیک است با این تفاوت که خودروهای پلاک تهران 20 روز و غیرتهران 15 روز در هر فصل رایگان می توانند وارد آن شوند. افرادی که در این محدوده سکونت دارند یا دارندگان معاینه فنی برتر از تخفیف ورود برخوردار می شوند.

  خط 6 مترو در حال تکمیل است

  پورسیدآقایی همچنین درباره تکمیل خطوط مترو نیز گفت: خط 6 متروی تهران در حال تکمیل است و بزودی ایستگاه امام حسین (ع) در این خط وارد مدار خدمت‌رسانی می‌شود.

  خط 7 مترو نیز تا ایستگاه بسیج بزودی افتتاح خواهد شد.
  تهرام/9343/‏‬

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  • ۴۵۰
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو