پیت استاپ

کاهش ارزبری خودروسازهای داخلی

عصر خودرو- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مجموعه اقدامات منجر به کاهش ارزبری قطعات وارداتی به کشور شد که در این راستا شرکت ایران خودرو ۴۰ میلیون و شرکت سایپا ۳۸ میلیون دلار کاهش ارز بری داشتند.

کاهش ارزبری خودروسازهای داخلی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بیست و‌ هفتمین  جلسه ستاد اطلاع رسانی و‌تبلیغات اقتصادی کشور، اظهار کرد: موضوعی که در جلسه امروز به آن پرداختیم؛ گزارشی از روند راهبردهای وزارت صمت در راستای ساخت داخل و تعمیق بخشی به قطعات و‌ تجهیزات مورد نیاز در حوزه تولید کسور ارائه کردیم و با توجه به سیاست‌هایی که در حوزه برنامه های بالادستی و‌ تاکیدهای مقام معظم رهبری  در این رابطه، اقداماتی را از اواخر سال گذشته آغاز کرده بودیم.

  وی افزود: مجموعه اقدامات منجر به کاهش ارزبری قطعات وارداتی به کشور شد که در این راستا شرکت ایران خودرو 40 میلیون و شرکت سایپا 38 میلیون دلار کاهش ارز بری داشتند.

  مقیمی ادامه داد: این هدف گذاری ها در سال 98 با این سیاست که چه قطعات و‌ تجهیزات بیشتری ارزبری را دارد به ویژه در خودروهای پر تیراژ ادامه دارد تا این قطعات و‌ تجهیزات را بتوانیم با سرمایه های موجود در کشور استفاده کنیم.

  معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به برگزاری نمایشگاه های خودرو همزمان با روز صنعت، معدن و‌ تجارت، گفت: در این نمایشگاه همه نیازمندی هایمان در بخش صنعت را اعلام می کنیم. مدیریت خاص و ویژه و متمرکزی بر ثبت سفارش داشتیم و حدود 1521 قلم کالا که واردات آن ممنوع است حدود 1343 تعرفه را هم مدیریت شدید می کنیم از بابت اینکه بتواند در حد نیاز کشور ثبت سفارش اتفاق بیافتد.

  ادامه دارد...

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط