پیت استاپ

کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو برای رونق بازار کافی نیست

عصر خودرو- رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل در ارومیه با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو در بازار مقطعی است، گفت: کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو در مقابل افزایش یک و نیم برابری آن برای رونق بازار کافی نیست.

کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو برای رونق بازار کافی نیست
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایرنا، محمد افرند روز شنبه  با بیان اینکه بازار خودرو ارومیه راکد است، بیان کرد: طی هفته گذشته قیمت خودروهای خارجی نیز کاهش 15 درصدی را تجربه کرد که تأثیری در رونق بازار ندارد.

  وی نبود نظارت کافی در بازار، افزایش قیمت دلار و کم شدن تولیدات کارخانه‌های داخلی به دلیل بالا بردن قیمت محصولات تولیدی را از مهمترین دلایل افزایش قیمت خودرو دانست.

  ریس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل در ارومیه برخی از نمایندگی‌ها فروش خودرو را در افزایش قیمت مؤثر دانست و اظهار داشت: متأسفانه برخی نمایندگی‌های فروش خودرو با برگزاری ثبت نام‌های بی پایه نقش بسزایی در کاهش عرضه خودرو در بازار و افزایش قیمت خودروها دارند.

  «افرند» با تاکید بر اینکه آزادسازی مسیر واردات خودرو خارجی می‌تواند نقش کلیدی در متعادل سازی قیمت‌ها داشته باشد، گفت: در صورت مدیریت مناسب محصولات داخلی نیز می‌توان شاهد کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت‌ها بود.

   بسیاری از کارشناسان معتقدند اگرچه تعرفه بالای واردات در جهت حمایت از تولید داخل است اما این امر تولیدکننده داخلی را تنبل کرده است.

  در حال حاضر شرایط بازار خاص است و از معادلات منطقی پیروی نمی‌کند به همین دلیل با وجود اینکه هر ساله پس از تعطیلی نوروز قیمت خودرو کاهش پیدا می‌کرد در سال جاری این روند صعودی بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید