اوتو ۳۶۰

شهردار تهران:

تبریز از قابلیت بالایی برای تولید اتوبوس و تجهیزات مدیریت شهری برخوردار است

عصر خودرو- شهردار تهران گفت: صنایع و واحدهای تولیدی تبریز از قابلیت بالایی برای تولید اتوبوس و تجهیزات مورد نیاز مدیریت شهری برخوردارند.

تبریز از قابلیت بالایی برای تولید اتوبوس و تجهیزات مدیریت شهری برخوردار است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، پیروز حناچی روز شنبه در بازدید از چند مجموعه صنعتی تولید کننده خودروهای سنگین و اتوبوس در تبریز، افزود: واحدهای صنعتی و تولیدی این شهر از توانایی لازم برای تولید تجهیزات و قطعات مورد نیاز صنایع خودروهای سنگین برخوردارند و زمینه همکاری با آنان فراهم است.

  وی با بیان اینکه خودروهای سنگین و اتوبوس‌های الکتریکی، گازی و شهری از مهمترین نیازهای کلانشهرهای کشور است، اظهار کرد: برای تأمین تجهیزات و قطعات مورد نیاز این صنایع می توان از تولید کنندگان تبریز کمک گرفت.

  شهردار تهران با اشاره به آغاز تهاتر بخشی از بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها، گفت: در این روش دولت بخشی از بدهی خود در حوزه تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل را پرداخت می‌کند که با سرعت بخشی به این روند حجم بیشتری از بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها پرداخت می شود.

  حناچی، با اشاره به ظرفیت بالای قطار شهری در جابجایی مسافران درون شهری و نقش به سزای آن در کاهش میزان آلایندگی کلانشهرها، ادامه داد: با وجود فعال بودن ظرفیت 30 درصدی مجموعه واگن سازی شهرداری تهران، این مجموعه از توان لازم برای تأمین واگن‌های مورد نیاز سازمان قطار شهری کلانشهرها برخوردار است.

  وی گفت: شهرداران کلانشهرها می‌توانند از ظرفیت این مجموعه برای تأمین واگن‌های مورد نیاز سازمان قطار شهری استفاده کنند.

  شهردار تهران در سفر 2 روزه خود به تبریز به همراه معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز و تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر از چند مجموعه صنعتی تولید کننده خودرو سنگین و اتوبوس بازدید و ظهر امروز (شنبه) تبریز را به مقصد تهران ترک کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط