پیت استاپ

گزارش هفتگی بورس- خودرو؛

استارت گروه خودرویی در تالار شیشه‌ای

قطعه سازان بازار را در دست گرفتند

عصر خودرو- سهام گروه خودرویی در هفته جاری رشد قابل توجهی را تجربه کرد و برای برخی نمادها در آخرین روز معامله صف‌های خرید تشکیل شد، اما همچنان گروه قطعه‌سازان گوی رقابت را از خودرویی‌ها گرفته است.

استارت گروه خودرویی در تالار شیشه‌ای
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، تالار شیشه‌ای طی هفته جاری روزهای همراه با رشد را پشت سر گذاشت به گونه اختلاف شاخص کل در ابتدا و انتهای هفته خبر از افزایش 10 هزار و 162 واحدی و رسیدن به ایستگاه 224 هزار و 476 واحدی می‌دهد.

  نماد گروه خودرویی دنباله رو بازار هفته‌ای همراه با رشد و افزایش قیمت سهام برخی نمادها را به همراه داشت تا جایی که در روز آخر معاملات صف خرید برای دو نماد خودروسازی اصلی تشکیل شد.

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 4 هزار و 514 سهم در ابتدای هفته به 8 هزار و 88 سهم رشد کرد و حجم از 79 میلیون و 383 سهم با رشد به 195 میلیون و 792 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این با مثبت 0.24 درصدی روبرو شد که این روند در پایان به مثبت 4.33 درصدی رسید.
   


  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 2 هزار و 283 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 625 سهم افزایش یافت و حجم از 25 میلیون و 236 سهم با رشد به 44 میلیون 483 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند منفی 3.03 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به مثبت 1.74 درصدی رسید.  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 5 هزار و 657 سهم در ابتدای هفته به 5 هزار و 536 سهم کاهش یافت و حجم از 127 میلیون و 163 سهم با روند نزولی به 107 میلیون و 449 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت 4 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به مثبت 1.94 درصدی رسید.

  *پارس خودرو (خپارس)


  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 3 هزار و 650 سهم در ابتدای هفته به 6 هزار و 189 سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از 61 میلیون و 289 سهم با رشد به 141 میلیون و 77 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت 1.06 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم مثبت 3.86 درصدی رسید.
   


  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از 311 واحدی در پایان هفته رشد و به رقم  673 واحدی رسید، همچنین حجم از 2 میلیون و 59 با رشد به 8 میلیون و 496 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند منفی 1.24 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته با منفی 0.18 درصدی رسید.  برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  در همین راستا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار بورس اوراق بهادار هفته متعادلی را پشت سر گذاشت و در پایان هفته با انتشار اخباری مربوط به تجدید ارزیابی برخی از نمادهای خودرویی با صف مواجه شدند و در بخش قطعات خودرو نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای رخ داده است.

  وی افزود:  در مجموع گروه خودرویی هفته خوبی را پشت سر گذاشتند و برای روزهای آینده باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه تصمیم گیری جدیدی صورت خواهد گرفت.

  این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: هر دو خودروساز برای خروج از زیان انباشته و بهبود وضعیت صورت مالی خود باید افزایش سرمایه‌ای از محل تجدید ارزیابی بدهند که سبب تشکیل صف خرید برای هر دو خودروساز عمده در روز گذشته شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۴۵
   • شماره ۴۴۴
   • شماره ۴۴۳
   • شماره ۴۴۲
   • شماره ۴۴۱
   • شماره ۴۴۰
   • شماره ۴۳۹
   • شماره ۴۳۸
   • شماره ۴۳۷
   آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
   آرشیو