رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

شاسی‌بلند جدید کیا در راه است

بزرگتر از سول، کوچکتر از اسپورتیج

عصر خودرو -این خودرو پس از معرفی در بازار جهانی با مدل ۲۰۲۰ به بازار کشور آمریکا نیز وارد می‌شود.

شاسی‌بلند جدید کیا در راه است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹:۰۰
  • شاسی‌بلند جدید کیا در راه است
  • شاسی‌بلند جدید کیا در راه است/ بزرگتر از سول، کوچکتر از اسپورتیج
  • شاسی‌بلند جدید کیا در راه است/ بزرگتر از سول، کوچکتر از اسپورتیج

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، این خودروی جدید از نظر ابعاد  در جایگاهی بین سابکامپکت سول و خودروی کامپکت اسپورتیج قرار می‌گیرد و قرار است با خودروهایی مانند هوندا HR-V و سوبارو کراس‌تک رقابت کند.

این خودرو پس از معرفی در بازار جهانی با مدل 2020 به بازار کشور آمریکا نیز وارد می‌شود.

این خودرو در اواخر سال 2019 به شکلی رسمی معرفی خواهد شد و شباهت زیادی به نسخه مفهومی  "سیگنچر "SP خواهد داشت. احتمالا در ماه‌های آینده تیزرهای سایه و روشن بیشتری از خودروی جدید کیا خواهیم دید.

سخنگوی شرکت کیا در این خصوص گفت: مطالعات دقیق در خصوص این خودرو در حال انجام است تا اطمینان هر چه بیشتر سازندگان را به دست آورد. هدف از ساخت چنین خودرویی برای کیا به دست آوردن قدرت بیشتر برای رقابت با شاسی‌بلندهای ساب‌کامپکت بازار است.

احتمال می‌دهیم نسخه تولیدی به اندازه نسخه مفهومی "سیگنچر SP" زیبا و جذاب باشد. در ظاهر خارجی قاب کرومی در عرض خودرو کشیده شده است و به قسمت میانی چراغ‌ها می‌رسد. همچنین حجم‌های بدنه تعبیه شده در قسمت زیرین پلاک هم ظاهر اسپورت‌تری را به SP سیگنچر بخشیده است. خروجی‌های اگزوز ذوزنقه‌ای شکل هم در سپر براق خودرو خودنمایی می‌کنند.

رینگ‌های قرار گرفته در زیر این شاسی‌بلند هم شباهت بسیار زیادی به کیا استینگر دارد. زبان طراحی این مدل نمایانگر استراژی جدید کیا در طراحی مدل‌های آتی این شرکت محسوب می‌شود.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید