رضایی روشنپیت استاپکارمانیاآسان موتور

تست صفحه فیبرکربنی قسمت بار در سی‌یرا ۲۰۱۹

عصر خودرو- جنرال موتورز در سال گذشته در خلاقیتی فوق‌العاده، بخش باری پیک‌آپ‌تراک‌های "سی‌یرا"ی ۲۰۱۹ خود را با کامپوزیت‌های فیبرکربنی ارائه کرد.

تست صفحه فیبرکربنی قسمت بار در سی‌یرا ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران، فیبرکربن معمولا در ابرخودروهای سطح بالا مورد استفاده می‌گیرد. این آلیاژ بسیار سبک و گران است و تعمیر آن بسیار سخت و هزینه‌بر محسوب می‌شود.

  کف قسمت بار سی‌یرا از مواد کامپوزیتی کربنی ساخته می‌شود که به ادعای شرکت جنرال موتور، از لحاظ استحکام و مقاومت در برابر خراش و خوردگی، بهترین در این کلاس محسوب می‌شود. صفحه بار 28 کیلوگرم از مدل فولادی آن سبک‌تر است.

  اما برای اطمینان از قدرت و استحکام از صفحه فیبر کربنی کفِ قسمت بار، شرکت سازنده آزمایش‌های گسترده‌ای را روی آن انجام داده و برای اثبات ادعایش در خصوص کف قسمت بار، انواع بارهای سنگین و آسیب زننده را روی بخش باری می‌اندازد. در این تصاویر شامل پرت شدن یک بشکه بزرگ، ابزار بزرگ با لبه‌های تیز، سنگ‌های صخره‌ای و بلوک‌های بتنی روی کف قسمت بار هستیم.

  این خودرو در مدل At4 سی‌یرا کربن پرو در مدل پایه، حدود 66 هزار دلار قیمت دارد و قیمت این خودرو با گزینههای بیشتر فیبرکربنی در فضای داخلی و قسمت بار به 70 هزار دلار می‌رسد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید