اوتو ۳۶۰

برخورد پلیس راهور زنجان با سگ گردانی در خودرو

عصر خودرو- مسئول اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان زنجان، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی این استان در صورت مشاهده سگ گردانی با خودرو با رانندگان خاطی برخورد قانونی خواهد کرد.

برخورد پلیس راهور زنجان با سگ گردانی در خودرو
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، سرهنگ محمدحسن خلجی افزود: حضور سگ در خودرو باعث حواس پرتی راننده و همچنین دیگر رانندگان عبوری از مسیر می شود و احتمال وقوع حوادث رانندگی را در پی دارد.
  او با بیان اینکه پلیس با دور دور کردن خودروها نیز مخالف است، گفت: برخی رانندگان جوان بی آنکه به خطرات ناشی از این دست حرکات نمایشی توجه کنند نسبت به دور دور کردن با خودرو اقدام می کنند که این کار برای راننده و سرنشینان خودرو و حتی دیگر خودروهای عبوری، خطرآفرین است.
  خلجی افزود: ماموران انتظامی بنا به دستور قضایی با رانندگانی که از طریق دوردور کردن، مزاحمت ایجاد کرده و نظم عمومی را برهم می زنند برخورد قانونی کرده و نسبت به توقیف خودرو، اقدام خواهد کرد.
  او ادامه داد: صحبت با تلفن همراه، ارسال پیامک و در آغوش گرفتن کودک از سوی رانندگان را کاری حادثه آفرین دانست و گفت: پلیس راهور در این خصوص به دفعات هشدارها و توصیه های لازم را ارایه کرده است اما متاسفانه برخی رانندگان نسبت به رعایت آن بی توجه هستند.
  خلجی با بیان اینکه پلیس راهور درصورت مشاهده رانندگان خاطی به منظور حفظ جان راننده، سرنشینان و کودکان، برابر با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برخورد خواهد کرد، ادامه داد: مکالمه با تلفن همراه یک میلیون ریال و در آغوش گرفتن کودک، مبلغ 500 هزار ریال، جریمه دارد و هیچ غماضی هم نخواهد شد.
  او با بیان اینکه بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی برای اینگونه رانندگان، جریمه و نمره منفی در نظر گرفته می شود، افزود: رانندگان خاطی یقین بدانند که حرکات و رفتارهای مخاطره آمیز آنان از طریق حضور فیزیکی پلیس و یا دوربین های کنترل و نظارت، رصد می شود.
  خلجی با بیان اینکه والدین و بزرگترها نباید کودکان را از پلیس بترسانند، گفت: بچه ها باید پلیس را امین خود بدانند که در غیر این صورت، آنان در صورت بروز مشکل به پلیس مراجعه نخواهند کرد.
  امسال 2 نفر در شهر زنجان (راننده و سرنشین خودرو) به علت عبور از چراغ قرمز در تقاطع صدر جهان و یک نفر عابر نیز به دلیل عبور از عرض کمربندی شمالی و پارسال نیز 37 نفر جان خود را بر اثر حوادث ناشی از رانندگی در سطح استان از دست دادند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط