رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

۱۳ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی کودکان زیر ۱۰ سال هستند

نرخ جریمه‌های فعلی بازدارنده نیست

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کودکان و نوجوانان زیر ۱۰ سال حدود ۱۳ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

۱۳ درصد کشته‌های تصادفات رانندگی کودکان زیر ۱۰ سال هستند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه مراسم افطار با ایتام اظهار کرد: سالانه 1.3 میلیون نفر در حوادث رانندگی جهان کشته می‌شوند.

  وی افزود: در کشور ما سالانه 17 هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و 350 هزار نفر نیز مجروح می‌شوند.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: کودکان و نوجوانان زیر 10 سال حدود 13 درصد کشته‌های تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

  سردار هادیانفر تصریح کرد: از 46 کشته تصادفات روزانه در کشور 7 نفر کودک است.

  وی افزود: بر اساس قانون استفاده از کمربند ایمنی سرنشین جلو در شهر‌ها و سرنشینان عقب در جاده‌ها الزامی است.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: اخیرا مجلس قانونی را در حمایت از کودکان تصویب کرده است که پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی می‌شود.

  سردار هادیانفر تصریح کرد: بر اساس قانون مذکور از حبس تعزیری تا جریمه نقدی برای متخلفان رانندگی که جان کودکان را به خطر بیاندازند در نظر گرفته شده است.

  وی افزود: حدود 43 درصد تصادفات نوروز امسال از شکل واژگونی بوده است که در این شکل از تصادفات صدمات جدی به کودکان وارد می‌شود.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: خارج شدن کودکان از شیشه و سقف خودرو و نشستن کودک در صندلی جلو یا بر روی پای راننده تخلف است و موجب به خطر افتادن جان کودکان می‌شود.

  سرهنگ رحمانی تصریح کرد: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده 19 در مجلس برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است و در صورت تصویب پلیس با متخلفان برخورد می‌کند.

  وی افزود: صندلی کودک باید به صندلی عقب خودرو با کمربند ایمنی مهار شده و پس از آن کودک در آن قرار گیرد.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: نرخ جریمه‌های فعلی بخصوص برای تخلفات حادثه ساز و موضوعات مرتبط با کودکان اصلا بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورایعالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه‌ها را در این بخش‌ها در دستورکار قرار داده است.

  سردار هادیانفر تصریح کرد: امروز 13 میلیون همیار پلیس داریم و به طور جد پلیس راهور روی این موضوع برنامه ریزی کرده است.

  وی افزود: همیاران پلیس در کاهش حوادث ترافیکی 18 درصد نقش دارند.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پلیس راهور ناجا هدفگذاری امسال خود را کاهش 12 درصدی جانباختگان حوادث رانندگی قرار داده است و بر این اساس در صورت مشارکت 33 دستگاه دخیل در موضوع تصادفات، امسال می‌توانیم 2000 نفر کاهش کشته داشته باشیم.

  سردار هادیانفر تصریح کرد: در خصوص حادثه تصادف یک دستگاه خودرو پورش در اصفهان با پراید و مرگ راننده پراید، پلیس بر اساس قانون خودرو‌ها را توقیف و به پارکینگ فرستاده است و پرونده این حادثه به مرجع قضایی رفته است.

  وی افزود: امیدواریم با توجه به فیلم منتشر شده در فضای مجازی و اظهارات مقصر حادثه، قاضی اشد مجازات را برای وی در نظر بگیرد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط