اطلس خودرو

آخرین وضعیت راه‌های تخریب شده بر اثر سیل

بزرگترین محور شریانی کشور هنوز بسته است

عصر خودرو- حس نیا گفت: محور خرم‌آباد-پلدختر هنوز بسته است و برای مسیرهای ترانزیتی راه های جایگزین در نظر گرفته ایم.

آخرین وضعیت راه‌های تخریب شده بر اثر سیل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،  عبد الهاشم حسن نیا مدیر عامل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به اینکه خرم‌آباد-پلدختر بعنوان بزرگترین محور شریانی کشور هنوز بسته است، گفت: به دلیل آنکه بعضی از مسیر‌های مسدود شده ترانزیتی است مسیر‌های جایگزین را برای تردد کامیون‌ها در نظر گرفته‌ایم و ما به زودی اقدامات لازم را برای بازسازی این مسیر‌ها آغاز خواهیم کرد.
  وی توضیح داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بلافاصله بعد از فروکش کردن سیل بازسازی مسیر‌های اصلی و شریانی را آغاز کرده و این در حالی است که بسیاری از راه‌های تخریب شده مربوط به راه‌های روستایی، فرعی، پل و تونل است که بازسازی آن‌ها بسیار زمان‌بر است.

  حسن‌نیا یادآوری کرد: 40 کیلومتر از راه‌های تخریب شده امکان بازسازی ندارند و ما باید راه‌های جایگزینی را برای تردد راحت‌تر مردم در نظر بگیریم که این خود کار بسیار دشوار و هزینه‌بری است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از پل‌های تخریب شده بر اثر سیل دارای دهانه کوچکی بودند گفت: دهانه این پل‌ها 50 متر بود که توان تحمل سیل را نداشت بنابراین ما برای پل‌های موقتی دهانه‌های 70 تا 80 متری را در نظر گرفته‌ایم.

  وی اظهار کرد: آغاز بازسازی‌های کامل و گسترده نیازمند تأمین اعتبار بسیار زیادی است که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم را برای این مناطق در نظر بگیرد.

  حسن‌نیا به سیل شب گذشته در استان خراسان شمالی هم اشاره کرد و گفت: در استان خراسان شمالی در محدوده جرگلان از بخش‌های شهرستان راز،  آسیب هایی را متحمل شده ایم، بطوریکه دو نقطه از جاده اصلی  تخریب و ارتباط قطع شده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین در این استان دو دستگاه پل دو متری و سه متری کاملا تخریب و دیوار ساحلی به طول 300 متر هم از بین رفته است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۵
    • خودرو امروز ۵۰۴
    • خودرو امروز ۵۰۳
    • خودرو امروز ۵۰۲
    • خودرو امروز ۵۰۱
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    • خودرو امروز ۴۹۷
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو