رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد :

محقق شدن تمام تعهدات خودروسازان تا پایان سال ۹۸

به تولید متوسط بالای ۳۵۰۰ دستگاه خودرو در روز رسیدیم

عصر خودرو-مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تمام تعهدات خودروسازان تا پایان سال ۹۸ محقق می شود.

محقق شدن تمام تعهدات خودروسازان تا پایان سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  به نقل از  شاتا، امیرحسین قناتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب، افزود : یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار، میزان تقاضای بالای آن است، چون خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است.

  وی با اشاره به تصمیم دولت برای خروج خودرو از شورای رقابت، ادامه داد : سال گذشته که با تایید هیأت دولت، خروج خودرو از شورای رقابت کلید خورد برای این بود که تولید کنندگان بتوانند محصولات را با قیمت حاشیه بازار به فروش برسانند.
  مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از مهرماه گذشته صنعت خودرو با مشکلات واسطه گری، تامین خودرو و افزایش قیمت مواد اولیه روبرو شده است، تصریح کرد: نسبت به سه ماهه اول سال 97 با کاهش تولید مواجه شدیم، البته موضوع اصلی بازار خودرو واسطه گری و تقاضای زیاد از حد است.
  قناتی با یادآوری اینکه در بازار فعلی دو نوع مشتری خرید خودرو داریم، گفت: این دو نوع مشتری کسانی هستند که مشتری واقعی هستند و افرادی که به خودرو به عنوان کالای سرمایه ای نگاه می کنند. بنابراین هدف از فروش فوری خودرو بر اساس قیمت حاشیه بازار برای تامین نیاز مشتریان است.

  تمامی تعهدات معوق و برنامه فروش ایران خودرو و سایپا تا پایان سال 98 محقق می شود
  وی همچنین افزود: بر اساس برنامه تولید امسال( سال 98) بررسی ها برای اختصاص بخشی از تولید برای فروش فوری که به تعهدات معوق خدشه ای وارد نشود، انجام شد و برنامه این است که کلیه تعهدات معوق و برنامه فروش ایران خودرو و سایپا تا پایان سال 98 محقق خواهد شد.

  به تولید متوسط بالای 3500 دستگاه خودرو در روز رسیدیم
  مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بر اساس سیاست گذاری ها، تولید برای تحقق تعهدات و تامین ارز صنعت خودرو در حال انجام است، اضافه کرد: افزایش تولید و افزایش فروش فوری و سامانه فروش فوری موجب شد تا از تولید متوسط 1500 دستگاه خودرو در روز به بالای 3500 خودرو برسیم.

  تحویل 890 هزار دستگاه خودرو به مشتریان در سال 97
  قناتی یادآوری کرد: در سال 97 با تمام مشکلات صنعت خودرو، بالغ بر 952 هزار دستگاه خودرو تولید کردیم و 890 هزار دستگاه خودرو نیز تحویل مشتریان شده است.
  وی تصریح کرد: نیاز واقعی بازار خودرو در ایران درسال های متمادی بین یک میلیون تا یک میلیون و 100 هزار خودرو است که در سال 95 خودروسازان با وام، مشتریان را تشویق به خرید خودرو کردند اما تقاضای بیش از حد در بازار به واسطه گری برمی گردد.
  مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره بالابردن بهره وری نیز گفت: در طرح ساماندهی بخشی به افزایش تولید اختصاص دارد همچنین خودروسازان باید به افزایش تولید داخلی پیش بروند از تمام فعالان در صنعت مثل شرکت های دانش بنیان و قطعه سازان و صنایع نظامی برای حضور در این بخش دعوت کرده ایم که این کار در سال گذشته کاهش ارزبری داشته است.
  قناتی ادامه داد: از فروش اموال مازاد قرار است بخشی از نقدینگی تولید شود با افزاش تولید مهمترین هدف برای کمک به تولید ملی و فروش محصولات ملی انجام می شود که از 2 خودروساز خواسته شده که تعهدات خود را در این زمینه انجام دهند.
  وی افزود: التهابات بازار به تولید و عرضه و تقاضا مربوط است. اگرچه تولید افزایش یافته در مقابل تقاضا نیز افزایش یافته است اما کاهش عرضه فوری به التهابات بیشتر در بازار منجر می شود.

  مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: یکی از سیاست های وزارت صمت این است که با همکاری دستگاه های نظارتی و پلیس فتا از دلال بازی در سایت های مجازی جلوگیری شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
    آرشیو