اوتو ۳۶۰

بررسی فنی پراید ۱۱۱ + قیمت

عصر خودرو- سال ۱۳۸۸ نسخه به‌روزشده پراید هاچ‌بک با نام سایپا ۱۱۱ معرفی شد.

بررسی فنی پراید ۱۱۱ + قیمت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، در سال 1388 بالاخره نسخه به‌روزشده پراید هاچ‌بک با نام سایپا 111 معرفی شد. 111 در ابتدا پنج تیپ مختلف داشت که با توجه به داشتن یا نداشتن فرمان هیدرولیک، ترمز ABS و ایربگ راننده، دسته‌بندی می‌شدند.

  مدل پایه‌ای 111 تیپ ST بود که فاقد هرسه ویژگی است. تیپ LX آن فقط هیدرولیک، تیپ SL فقط ABS، تیپ SX هم هیدرولیک و هم ABS و تیپ EX نیز هر سه ویژگی را دارا بود. سال 1391 تیپ ششم 111 با نام LE و با تیراژ محدود تولید شد که به لحاظ تجهیزات همانند تیپ ST بود، ولی ایربگ راننده هم داشت.

  اما هفتمین تیپ 111 سال 1392 و با نام SE به بازار آمد. تیپ SE در تجهیزات کاملا مشابه تیپ EX است، اما به ایربگ شاگرد نیز مجهز شده است. موارد دیگری مانند تقویت جعبه فرمان، تغییر استاندارد آلایندگی پیشرانه از یورو 3 به یورو 4 و بهبود مختصر قدرت و گشتاور، سه ویژگی مهم تیپ SE در مقایسه با سایر تیپ‌های 111 است. سایپا 111 بعد از 8 سال و مجموع تولید 312 هزار دستگاه هرچند در شهریور 1396 از خط تولید سایپا کنار گذاشته شد، اما نسخه‌های باقیمانده‌اش تا مدل 97 نیز فروخته می‌شدند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط