رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

نیمی از متوفیان حوادث رانندگی سال ٩٧ پایتخت سهم عابرین پیاده است

عصر خودرو- رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: نیمی از متوفیان حوادث رانندگی سال ٩٧ پایتخت سهم عابرین پیاده است.

نیمی از متوفیان حوادث رانندگی سال ٩٧ پایتخت سهم عابرین پیاده است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در تشریح تصادفات سال ٩٧ اعلام نمودحدود 45 درصد متوفیان حوادث رانندگی معابر تهران بزرگ سهم عابرین پیاده بوده است.

  وی افزود: حدود ٨٧٪؜ متوفیان عابر پیاده مذکر و حدود ١٣٪؜ مونث می‌باشند و بیشتر از نیمی از تصادفات عابرین پیاده در ساعات شب و تاریکی هوا ودر محورهای بزرگراهی به وقوع پیوسته است.

  سرهنگ مومنی در راستای جلوگیری از حوادث و کاهش تصادفات به عابرین توصیه کرد و بیان داشت: در هنگام عبور از عرض معابر در ساعات تاریکی هوا از لباس روشن استفاده نمایند یا از محل هایی که دارای روشنایی کافی می‌باشد جهت بهتر دیده شدن توسط وسایل نقلیه تردد نمایند و از تردد و توقف در معابر بزرگراهی که سرعت خودروها بالاست خودداری نمایند. هنگام عبور از عرض معابر از محل های خط کشیدشده، پل‌های هوایی عابر استفاده کنند.

  وی ادامه داد: در صورت مشاهده خودروهای امداد رسان مسیر را برای عبورشان باز کنید. در هنگام عبور از عرض خیابان به طور مستقیم از جلو یا پشت اتوبوس اقدام به عبور نکنید. در تقاطع ها با روشن شدن چراغ سبز عابر پیاده حرکت نمایید.

  در خاتمه سرهنگ مؤمنی اظهار امیدواری کرد با رعایت نکات ایمنی و توجه به توصیه های کارشناسان پلیس راهور توسط عابرین پیاده در سال جاری شاهد کاهش حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران باشیم.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط