رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

بررسی موضوع اخذ عوارض از خودروها در اولین جلسه هم‌اندیشی با شهردار تهران

عصر خودرو- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: در اولین جلسه هم اندیشی با شهردار تهران موضوع اخذ عوارض از خودروهای متخلف ورودی به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد مطرح خواهد شد.

بررسی موضوع اخذ عوارض از خودروها در اولین جلسه هم‌اندیشی با شهردار تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  فارس ، علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اولین نشست خبری خود در سال 98 در پاسخ به سوالی در خصوص شکایت پلیس و بحث عوارض اخذ شده از شهروندان، گفت: ریشه این موضوع همانطور که مطلع هستید بر می‌گردد به یک ابهام در مصوبه شورا.

  سخنگوی شورای شهر تهران گفت: البته آنچه از مصوبه برداشت شده دو برداشت متفاوت است در مصوبه اول بخشی از این مصوبه که مربوط به تعیین عوارض بود مورد اعتراض هیات تطبیق قرار گرفت بعد از اصلاح‌مصوبه در آن متن دو ابهام وجود دارد.

  وی افزود شهرداری براساس نظر و برداشت خود عمل کرده اما براساس آنچه پلیس اعلام کرده است همان نظر کمیسیون تخصصی در شورا است البته در شورا نظرات دیگری هم وجود دارد.

  اعطا گفت: در این شرایط که نظرات مختلف است آنچه روش مرسوم است بحث استفساریه است که در مجلس هم همین اتفاق می‌افتاد و استفساریه گرفته می‌شود و آنچه به تصویب می‌رسد مورد اجرا و ملاک عمل است و ما برای این موضوع پیشنهادمان ارایه استفساریه است و بر همان مبنا عمل می‌شود.

  سخنگوی شورای شهر تهران گفت: شهرداری پیش از این یک نامه فرستاده است و موضوع ارجاع شد به کمیسیون مشترک حقوقی و حمل و نقل و جمع‌بندی شد که باید لایحه استفساریه ارسال شود.

  وی گفت: حالا شاید معاونت مربوطه نخواست استفساریه بفرستد آن زمان شورا وارد عمل می‌شود و من اتفاقا با رئیس شورا هم صحبت کردم قرار شد این موضوع در جلسه هم اندیشی با شهردار تهران مطرح شود.

  اعطا تصریح کرد: در اولین جلسه با حناچی شهردار تهران این موضوع مطرح خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط