رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

افزایش ۱۶ درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران در سال ۹۸

عصر خودرو- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از مراجعه ۱۶۸ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی در فروردین ماه ۹۸ خبر داد.

افزایش ۱۶ درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سید نواب حسینی منش در خصوص میزان افزایش مراجعات نسبت به سال گذشته گفت: در فروردین ماه سال 98 در مقایسه با سال گذشته در حدود 16 درصد افزایش مراجعات به مراکز داشته‌ایم که خوشبختانه با افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در شهر تهران و سیستم مدیریت امور مشتریان به خودروهای مراجعه کننده به نحو مطلوبی در کمترین زمان بدون معطلی خدمات ارائه شده است. همچنین 38 درصد از خودروها به علت نقص فنی مردود و در بار اول موفق به اخذ معاینه فنی نشدند.

  حسینی منش با اشاره به بهسازی تجهیزات با توان و دانش داخلی مجموعه تصریح کرد: کلیه تجهیزات مراکز معاینه فنی ساخت کشور آلمان است که از یکسال گذشته با عنایت به افزایش هزینه‌های قطعات یدکی تجهیزات خطوط معاینه فنی و مشکلاتی در ورود آن به کشور، این ستاد با اتکا به دانش و تخصص همکاران مجموعه نسبت به بهسازی قطعاتی با رعایت کلیه استانداردها اقدام کرده است. خوشبختانه در سال 97 ستاد موفق شد حداقل مبلغ یک میلیارد تومان در این حوزه صرفه جویی و از خروج ارز جلوگیری کند. بدون تردید عزم قوی و حمایت از بومی سازی این خدمات با کمک دانش فنی همکاران و مراکز دانشگاهی و دانش بنیان در این مجموعه ادامه داشته و این ستاد آمادگی دارد در صورت نیاز با مراکز معاینه فنی کشور در این زمینه همکاری کند.

  حسینی منش در ادامه در خصوص مجموعه اقدامات شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا در سال 98 اظهارکرد: خوشبختانه شاهد بودیم در سال 97 مجموعه اقدامات شهرداری موجب شد وضعیت هوای شهر تهران در حد قابل قبول و مطلوب ارزیابی شود. در همین ارتباط نیز از عملکرد و تلاش‌های گسترده شورای شهر تهران و شهرداری تهران در اجرای طرح کاهش، الزام کلیه اتوبوس‌های شرکت واحد به اخذ معاینه فنی و متوقف کردن اتوبوس‌های دودزا و برخورد با دیزل‌های دودزا توسط اکیپ سیار تست کنار جاده ایی، گسترش شبکه ثبت تخلفات دوربین معاینه فنی، مجهز کردن معابر به دوربین‌های ثبت تخلفات معاینه فنی و بروز رسانی طرح ترافیک تهران به صورت ویژه توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قدردانی شده است.

  به گفته وی بدون تردید ادامه این روند و اجرای مرحله سوم طرح کاهش و ممنوعیت تردد و اعمال عوامل بازدارنده جهت خروج خودروهای فرسوده و کاربراتوری و همچنین تقویت اکیپ‌های سیار تست کنار جاده ایی برای پایش مضاعف و مستمر خودروهای دیزل در سال 98 توسط این مجموعه ادامه خواهد داشت.

  وی در خصوص آخرین وضعیت عملکرد واحدهای سیار تست کنارجاده ای در فروردین ماه سال 98 گفت: این واحد نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی 451 دستگاه خودروی سنگین در سطح شهر اقدام کرده که از این تعداد 92 درصد از آن دارای معاینه فنی و 8 درصد فاقد معاینه فنی بوده است. قابل ذکر است پس از بررسی مجدد وضعیت آلایندگی خودروها، معاینه فنی 58 دستگاه خودرو به علت مردودی از آزمون آلایندگی ابطال و در مجموع 96 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون شده اند.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی در پایان افزود: در سال 97 با مشارکت خوب و مسئولیت پذیری شهروندان یک میلیون و هشتصد هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند که این مسئله موجب شد در فصل پاییز و زمستان شهروندان تهرانی هوای سالم‌تری را تنفس کنند و حتی تهران یک روز هم در وضعیت شرایط اضطراری و تعطیلی مدارس قرار نگیرد. بی شک ادامه این مشارکت اجتماعی و تعهد به اجرای الزامات قانونی و رعایت حقوق یکدیگر در عدم استفاده از خودروی دارای آلایندگی در سال 98 نیز می‌تواند در بهبود مستمر، پاک‌تر شدن هوا و جلوگیری از بازگشت آلودگی هوا به کلانشهر تهران مؤثر باشد.
   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط