رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

معابر شهری تهران با ۷۰ هزار تُن آسفالت تنها در ۵۰ روز مرمت شد

عصر خودرو- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: حدود ۷۰ هزار تُن آسفالت در معابر شهر تهران از دوازدهم اسفندماه سال گذشته تاکنون، پخش و اجرا شده است.

معابر شهری تهران با ۷۰ هزار تُن آسفالت تنها در ۵۰ روز مرمت شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صفا صبوری دیلمی سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران که در نشست معاونان فنی و عمرانی مناطق 22 گانه سخن می‌گفت، ضمن اعلام خبر فوق افزود: در ادامه روند مرمت و لکه گیری روکش آسفالت معابر شهر تهران، تلاش خواهد شد اجرای روزانه 3 هزار تن آسفالت که طی هفته‌های اخیر تحقق یافته است، استمرار یابد. دستیابی به این هدف به معنای اجرای یک میلیون تن آسفالت تا پایان سال جاری است و این رقم در زمینه پروژه‌های نگهداشت معابر شهر تهران، یک رکورد به شمار می‌آید.

  وی با اشاره به جهش بهای قیر و به تبع آن قیمت مخلوط‌های آسفالتی طی سال گذشته، اتکا به تولیدات کارخانجات سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را راهکاری موفق در جهت کنترل قیمت و کیفیت آسفالت دانست و یادآور شد: تامین آسفالت موردنیاز مناطق 22 گانه از این طریق ادامه خواهد یافت. به این ترتیب مشکلات ناشی از خرید مصالح به صورت پراکنده و جزئی، برطرف می‌گردد. ضمن آنکه در نتیجه چنین راهبردی، ظرفیت مناطق، صرف ارتقای کیفیت پخش و اجرای آسفالت خواهد شد.

  سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، تلاش برای ارتقای کیفیت پخش و اجرای آسفالت در سطح مناطق و نواحی را بر عهده معاونت‌های فنی و عمرانی مناطق 22 گانه دانست و با تاکید بر اهمیت نقش آموزش و انتقال تجربیات و درس آموخته‌های فنی، از معاونان فنی و عمرانی مناطق خواست تا عملیات لکه گیری آسفالت، دقیقا براساس جزئیات نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران انجام شده و با هدف فراهم ساختن امکان بهره گیری مجدد از تراشه‌های آسفالت، استفاده از دستگاه‌های آسفالت تراش به جای کاتر در دستور کار قرار گیرد.

  وی در خاتمه سخنان خود، بهره مندی از معابر مناسب را یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های شهروندان از مدیریت شهری قلمداد کرد و ارتقای کیفی پروژه‌های نگهداشت معابر را نیازمند حضور جدی معاونان فنی و عمرانی و روسای نواحی در محل اجرای پروژه‌ها و سرکشی میدانی دانست.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید