اوتو ۳۶۰

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران:

تاکسیران برتر پایتخت با رأی شهروندان انتخاب می‌شود

عصر خودرو- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به برگزاری جشنواره تاکسیرانی گفت: تاکسیران برتر پایتخت با رأی شهروندان انتخاب می‌شود.

تاکسیران برتر پایتخت با رأی شهروندان انتخاب می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در نشست خبری جشنواره تاکسیرانی تهران اظهارداشت: جشنواره تاکسیرانی تهران 7 تا 13 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود که در افتتاحیه آن علاوه بر شهردار از وزارت کشور، مجلس، شورای شهر و  تاکسیرانی‌های سراسر کشور حضوردارند.

  وی بیان داست: محورهای جشنواره شامل تاکسی مدیریت نظارت و خدمات، تاکسی ارتقاء فرهنگ ترافیکی، تاکسی سلامت و حفظ محیط زیست، تاکسی علم فناوری و کارآفرینی، تاکسی فرهنگ هنر و رسانه است.

  قنادان با اشاره به اینکه افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت taxi.tehran.ir مراجعه کنند،گفت: روش‌های رای دادن به تاکسیران نمونه، شماره گیری رایگان کد#777 137 و معرفی پلاک تاکسی مربوطه،  ورود به اپلیکیشن روبیکا و انتخاب گزینه تاکسی پلاس، مراجعه به سایت سازمان تاکسیرانی به نشانی Taxi.tehran.ir، امتیاز دهی با استفاده از سامانه‌های پرداخت الکترونیکی فون پی، تومن و...است.

  مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: محورهای امتیازدهی شامل رفتار و اخلاق حرفه ای تاکسیران، آراستگی ظاهری تاکسیران، به کارگیری امکانات رفاهی برای مسافر و نظافت داخلی خودرو است.

  قنادان گفت: تاکسیرانی بزرگترین و بیشترین مسئولیت را در حمل و نقل مسافر با 80 هزار ناوگان دارد و تلاش میکنیم اقدامات گسترده‌ای برای خدمت رسانی بیشتر انجام دهیم.

  وی افزود: درصد بزرگی از تاکسی‌ها تحت نظارت هوشمند قرار داردو بزرگترین پروژه در این زمینه هفته آینده رونمایی خواهد شد.

  * افزایش نرخ تاکسی بر اساس تورم رسمی کشور باشد

  قنادان در ادامه در ارتباط با نرخ کرایه تاکسی اظهار داشت: این مسأله برمبنای قیمت تمام شده محاسبه می‌شود و دستگاه‌های مختلف برای تعیین آن اقدام می‌کنند به صورتی که لایحه مربوطه از شهرداری به شورا منتقل و پس از رأی‌گیری جهت تصویب نهایی به فرمانداری ارسال می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه از معضلات ما در این زمینه اجرای با تأخیر نرخ‌های جدید طی سال‌های گذشته بوده است، افزود: نرخ‌های جدید به طور معمول بر همین اساس از اواسط تابستان اجرا می‌شد و بروکراسی طولانی مانعی برای این مسأله بود.

  قنادان بیان داشت: سال گذشته لایحه جدید محاسبه و در شورا بررسی شد و بر اساس تأیید فرمانداری قرار بر این گرفت که مبنای نرخ تاکسی‌ها بر اساس نرخ رسمی کشور باشد که البته ملاحظاتی را فرمانداری در این زمینه داشت و در حال حاضر نکته مهم در مورد بخش‌هایی از دولت است که باید نرخ تورم رسمی در این زمینه استعلام شود.

  مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، گفت: امیدواریم امسال اجرای نرخ‌های جدید تاکسی‌ها زودتر از سال گذشته باشد تا بلاتکلیفی شهروندان و تاکسی‌ها در این زمینه برطرف شود.

  * 60 درصد تاکسی‌ها مجهز به سامانه پرداخت الکترونیک

  وی در ادامه به ضرورت توسعه پرداخت الکترونیک از تاکسی‌ها اشاره کرد و بیان داشت: اکنون بیش از 60 درصد تاکسی‌ها به سامانه پرداخت الکترونیک متصل شده و 24 هزار تاکسی در تهران در این زمینه تجهیز شده‌اند.

  * 20 هزار سرویس مدرسه تحت پوشش تاکسیرانی

  قنادان با اشاره به اینکه بیش از 20 هزار سرویس مدرسه تحت پوشش سازمان تاکسیرانی هستند، گفت: پروفایل الکترونیکی راننده‌ها در سامانه تاکسیرانی قابل مشاهده است و افراد با درج پلاک راننده می‌توانند از سوابق آن آگاهی یابند.

  وی خاطرنشان کرد: بیش از 440 پیمانکار سرویس مدرسه ساماندهی آنها را بر عهده داشته که همه دارای پرونده تخصصی است فراخوان برای سرویس مدرسه جهت سال تحصیلی 98-99 از انتهای اردیبهشت آغاز و برنامه ارتقای کیفیت این شرکت‌ها را خواهیم داشت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط