رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

آخرین وضعیت سیلاب در لرستان؛

راه ارتباطی ۸۸ روستای لرستان همچنان قطع است

عصر خودرو- روستای سیلزده لرستان درگیر مشکلات و مسائلی از جمله خاموشی و تخریب راهها هستند با وجود آنکه خیلی از مشکلات برطرف شده آب و غذای کافی به مردم این منطقه رسیده و در اختیارشان هست اما هنوز مشکلات عمرانی دارند.

راه ارتباطی ۸۸ روستای لرستان همچنان قطع است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، دکتر احمد مرادپور بیان کرد: از ابتدای سیل اخیر تاکنون راه ارتباطی بیش از 728 روستای لرستان وصل شده است.

  وی ضمن تقدیر و تشکر از همه عواملی که در این مدت پای کار بوده به ویژه عوامل راهداری، راه و شهرسازی، قرارگاه خاتم و... ادامه داد: با پیگیری‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی  عوامل راهداری 18 استان از 816 روستا که راه ارتباطی آنها قطع شده تاکنون راه ارتباطی بیش از 728 روستا وصل شده است.

  وی عنوان کرد: تلاش‌ها همچنان برای بازگشایی راه‌های روستای و اصلی قطع شده لرستان ادامه دارد.

  راه بسیار سخت کار برق‌رسانی به 8 روستا را دشوار کرده است

  مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: از مجموع 1145 روستای بی‌برق شده ناشی از سیل 8 روستا با راه بسیار دشوار باقی‌مانده است.

  به گزارش ایسنا، فریدون خودنیا بیان کرد: 8 روستای بدون برق در سطح استان باقی‌مانده که نداشتن راه دسترسی تا این لحظه ساکنین آنها را بدون برق گذاشته است.

  وی ادامه داد: سه روستا در منطقه قلایی الشتر راه‌شکافی شد که بلافاصله گروه طراحی و نظارت برای تعیین جای پایه‌های بتونی و پیکتاژ به محل مراجعه و مسیر شبکه جدید را طراحی و چاله‌های محل نصب تیر را مشخص و آماده اجرا شدند.

  خودنیا ادامه داد: سه روستای مذکور امروز برق‌رسانی می‌شوند و 5 روستای دیگر فعلا شرایط جاده آنها برای حمل تجهیزات مناسب نیست.

  وی افزود: 10 اکیپ اجرایی همچنان آماده و پای کار هستند و در صورت مهیا شدن شرایط قطعا روستاهای بی‌برق را برقدار خواهند کرد.

  وی تعداد خانوار روستاهای باقیمانده را 50 خانوار اعلام و بیان کرد: این روستاها از تعداد خانوار کمتری برخوردارند و اکثریت روستاهایی با 5 الی 7 خانوار می‌باشند.

  خودنیا در ادامه ابراز گفت: در صورت بارندگی کار برای تامین برق 8 روستای باقیمانده بسیار سخت‌تر خواهد شد.

  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان:

  میزان خسارت وارد شده ناشی از سیلاب به راه‌ها و ابنیه‌های استان 1500 میلیارد برآورد شده است

  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: برآورد اولیه میزان خسارت وارد شده ناشی از سیلاب به راه‌ها و ابنیه‌های استان 1500 میلیارد تومان اعلام شده است.

  به گزارش ایسنا، رضا خالقی اظهار کرد: به دنبال سیلاب فروردین ماه 2000 کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی آسیب جدی دیدند.

  وی ادامه داد:1000 ابنیه فنی شامل پل‌های مسیر اصلی، پل‌هایی که روی رودخانه کشکان قرار داشتند و پل‌های روستایی خسارتی بین 20 تا 100 درصدی وارد شده است.

  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان میزان خسارت وارد شده  به راه‌ها و ابنیه‌های استان 1500 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با کمک استان‌های معین از سراسر کشور، راهداران و بخش خصوصی اقدام به ایجاد راه دسترسی کردیم.

  خالقی با اشاره به اینکه در این سیلاب راه دسترسی 800 روستای استان مسدود شده بود، گفت: با تلاش همه توانستیم مسیر دسترسی 630 روستا را فراهم کنیم و در این راستا 170 روستا باقی مانده است.

  وی با تقدیر از همکاری پیمانکاران بخش خصوصی در امر بازگشایی جاده‌ها عنوان کرد: از توان و ماشین آلات پیمانکاران استفاده کردیم و توانستیم راه دسترسی برخی روستاها را بازگشایی کنیم.

  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خاطر نشان کرد: پیمانکاران بخش خصوصی بدون هیچ قرارداد مالی در 21 محور که شامل راه اصلی خرم‌آباد_پلدختر از مسیر ویسیان_معمولان همچنین محورهایی مانند کوهدشت شمالی مسیر چم چرا_دوآب، محور بلیلوند، دلبرسادات، سرفراش و محورهای شهرستان دلفان از جمله گردنه گاماسیاب،نورآباد و خرم‌آباد بیش از 100 دستگاه ماشین آلات سنگین را در اختیار ما گذاشتند.

  نماینده ولی فقیه در لرستان:

  افراد توانمند و متخصص با امکانات و تجهیزات مدرن در امر هواشناسی به کار گرفته شود

  نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: افراد توانمند و متخصص با امکانات و تجهیزات مدرن در امر هواشناسی به کار گرفته شود.

  به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در در دیدار با سحر تاج بخش مسلمان، رییس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: سیل آزمونی است برای همه و هر کس باید تجربه کسب کند و نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کند.

  وی با بیان اینکه در قضیه سیل سه عامل باعث کم شدن تلفات انسانی شد، ادامه داد:  آمادگی مردم و مسئولین، هماهنگی بین دستگاه‌ها و اطلاع رسانی که بخش اعظم ایجاد آمادگی و اطلاع رسانی مرهون پیش بینی‌های هواشناسی بوده است.

  میرعمادی با تقدیر از تلاش‌های مرکز هواشناسی لرستان اضافه کرد: باید از این حادثه سیل لرستان درس آموخت و افراد توانمند و متخصص با امکانات و تجهیزات مدرن در امر هواشناسی به کار گرفت.

  امام جمعه خرم‌آباد دقت نظر در پیش‌بینی‌ها و و ضرورت جدی گرفتن هشدارهای هواشناسی از سوی دستگاه‌ها را ضروری دانست و پیشنهاد داد: در هیات دولت مصوبه‌ای برای عملیاتی کردن پیش‌بینی‌های هواشناسی صورت گیرد تا شاهد خلأ عدم حضور دستگاه‌ها در هنگام حوادث نباشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط