رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

وزیر صنعت، معدن و تجارت :

قطعه سازان تسهیلات ارزی را ریالی بازپرداخت می کنند

عصر خودرو- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رئیس کل بانک مرکزی با پرداخت تسهیلات ارزی به قطعه سازان و بازپرداخت آن در قالب ریالی موافقت کرد. [رحمانی: قطعه سازان تسهیلات

قطعه سازان تسهیلات ارزی را ریالی بازپرداخت می کنند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایرنا، «رضا رحمانی» امروز (چهارشنبه) در پایان نشست هیات وزیران در پاسخ به پرسش خبرنگاری پیرامون چگونگی اعطای تسهیلات ارزی و بازپرداخت آن به قطعه سازان اظهار داشت: قرار است تسهیلات ارزی مطابق با نیاز قطعه سازان به آنان پرداخت شود، و این تسهیلات ریالی و همراه با سود در نظر گرفته شده، تسویه خواهد شد تا در صورت بروز نوسان های قیمتی، قطعه سازان آسیب نبینند.
  چهاردهم بهمن ماه پارسال «فرشاد مقیمی» معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست تخصصی کمیته خودرو از تخصیص چهار هزار میلیارد تومان به ایران خودرو و سایپا خبر داد.
  پس از آن عملیات اجرایی تخصیص این مبلغ به قطعه سازان در شرکت های خودروساز آغاز و مقرر شد بانک ها مطابق فهرستی که خودروسازان در اختیارشان قرار دادند، مبالغ را به شکل مستقیم به قطعه سازان پرداخت کنند.
  همچنین قرار شد برای تزریق نقدینگی به خودروسازان با محوریت بانک مرکزی، 11 هزار میلیارد تومان در 2 بخش ریالی و ارزی پرداخت شود که شامل چهار هزار میلیارد تومان و 844 میلیون یورو بود که تاکنون چهار هزار میلیارد تومان نقدینگی ریالی پرداخت شده است.

  ** معرفی اعضای اتاق بازرگانی
  رحمانی در پاسخ به پرسش دیگر  درخصوص معرفی اعضای اتاق بازرگانی، خاطرنشان کرد: آن دسته از اعضای اتاق که اعلام اسامی آنان مربوط به وزارت صنعت بوده انجام شده، اما از اسامی سایر افرادی که مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است اطلاعی ندارم یا اگر اعلام شده، نامه مربوطه را ندیده ام.

  ** واردات لاستیک با نرخ نیمایی
  وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی درباره واردات لاستیک با ارز نیمایی، این موضوع را تایید کرد و گفت: دولت تعرفه ورودی را برای بسیاری کالاها به صفر رسانده تا کالاهایی نظیر لاستیک، گوشت و غیره با قیمت ارزانتر به دست مردم برسد.
  وی گفت: چنانچه اجازه داده شود برخی کالاها به شکل منظم با ارز نیمایی وارد شوند و انحصاری در این زمینه ایجاد نشود، با قیمت هایی پایین تر از قیمت های جهانی به دست مردم خواهد رسید.

  ** تامین اقلام ماه رمضان
  رحمانی پیرامون تامین اقلام و مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: مطابق آخرین گزارشی که از وزارت جهاد کشاورزی دریافت شده، ذخایر اکثر کالاهای اساسی خوب بوده و در برخی موارد بیش از مقدار برنامه است
  وی موضوع نوسان قیمت شکر در ماه های گذشته را یادآور شد و گفت: دلیل این موضوع کمبود ذخایر نبوده، بلکه به دلایلی از جمله سیل در برخی استان ها، مجبور به توزیع مقادیر بیشتری در آن مناطق بودیم.
  وزیر صنعت ضمن تاکید بر اینکه مشکلی بابت تامین و ذخیره اقلام اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد، گفت: برخی موارد شایعاتی در زمینه کمبود برخی کالاها مطرح می شود و مردم برای خرید آن کالاها بی دلیل تقاضای اضافی دارند، اما مردم مطمئن باشند دولت در مواردی که باید نظیر ممنوعیت صادرات پیاز، به اقدام های لازم بپردازد، برای حل مشکلات وارد عمل می شود.
  وی خاطرنشان ساخت: چنانچه مردم همراهی لازم را داشته باشند، حداقل 80 درصد مشکلات قابل کنترل است و وزرات صنعت نیز با فعال سازی دستگاه های نظارتی، کنترل بیشتری بر بازار خواهد داشت.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط