اطلس خودروکار کلیک

پلیس راهور تهران بزرگ:

معابر تهران لغزنده است، ایمن برانید!

عصر خودرو- معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تاکید کرد: رانندگان سفر خود را مدیریت کنند تا ناچار نشوند شتاب کرده و با سرعت بالا رانندگی کنند.

معابر تهران لغزنده است، ایمن برانید!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از  ایلنا، سرهنگ دوم حسین بشیری، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک  پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: امروز و امشب شاهد بارش باران در شهر تهران بوده‌ایم. لازم است رانندگان مواردی را در حین رانندگی رعایت کنند. به‌علت لغزندگی معابر در زمان بارندگی و کاهش اصطکاک بین لاستیک و سطح زمین، مسافت توقف بعد از ترمز افزایش می‌یابد.

  وی ادامه داد: لازم است رانندگان این مورد را در نظر بگیرند و فاصله مجاز با خودروی جلویی را رعایت کنند. با توجه به کاهش دید راننده در هوای بارانی، چراغ‌های وسیله نقلیه روشن باشد.

  معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک  پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: لازم است رانندگان به‌طور ویژه‌ به علائم، تابلوها و خط‌کشی‌ها دقت کنند. رانندگان حتماً سرعت مجاز را رعایت کرده و حتی بهتر است با سرعت مطمئه حرکت کنند، به‌علاوه از ترمزهای ناگهانی بپرهیزند، زیرا باعث سُر خوردن وسیله نقلیه می‌شود. بدیهی است که هنگام بارندگی، سرعت تردد در معابر به‌طور میانگین کاهش می‌یابد. رانندگان سفر خود را مدیریت کنند تا ناچار نشوند شتاب کرده و با سرعت بالا رانندگی کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط