مدیران خودروکارمانیا

معاون هلال احمر کرمان:

حوادث کرمان در نوروز ۹۷کاهش یافت

عصر خودرو- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: آمار حوادث با حضور این جمعیت در نوروز سال ۹۶ به میزان ۱۸۰ مورد بوده که در نوروز ۹۷ به ۱۲۳ مورد کاهش یافته است.

حوادث کرمان در نوروز ۹۷کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایرنا، محمد حیدری پور روز پنجشنبه در نشست خبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در محل ساختمان ستادی این جمعیت افزود: کارگروه امداد و نجات در نوروز 98 شرح وظایف اعضای این کارگروه گوشزد شده است.
  وی اظهار داشت: 500 نفر عوامل امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان آموزش اولیه بازآموزی را گذرانده اند و برای کاهش هزینه های سفر این آموزش ها در پنج شهرستان بم، سیرجان، جیرفت، کرمان و رفسنجان ارائه شده است و با تمهیدات لازم به استقبال نوروز می رویم.
  معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: نیروهای عملیاتی هلال احمر در نوروز سال 96، 822 نفر که در نوروز 97 به 468 نفر کاهش یافته است و میزان حوادث در نوروز 96 به علت سیل جنوب استان بوده است.
  وی افزود: جمعیت هلال احمر استان کرمان به چهار هزار و 600 نفر در سال 96 امدادرسانی که این میزان در سال 97 به 948 نفر کاهش یافته است.
  حیدری پور تصریح کرد: در حوادث نوروزی که جمعیت هلال احمر حضور داشته تعداد 10 نفر فوتی در سال 96 به 16 نفر در سال 97 افزایش یافته که رشد در این آمار را نشان می دهد.
  وی گفت: در نوروز سال 96 تعداد 238 دستگاه خودرو عملیاتی به تعداد 145 مورد در نوروز سال 97 رسیده است.
  معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: یک فروند بالگرد در سال گذشته هفت روز و امسال 15 روز امدادرسانی هوایی انجام داده و بیشتر امدادهای سال 96 در سیل جازموریان انجام شده است.
  وی تصریح کرد: یکهزار و 44 مورد حوادث در سال 96 رخ داده که این آمار به میزان پنج درصد در سال 97 رشد داشته است.
  حیدری پور گفت: در مجموع به 35 هزار نفر در سال 96 توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان امدادرسانی شده که این آمار در سال 97 به 11 هزار نفر رسیده است.
  وی ادامه داد: رانندگان در ایام نوروز با سرعت مطمئنه حرکت کنند و شماره 112 را به خاطر بسپارند و حوادث را به سرعت به جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی هر چه بهتر گزارش کنند.
  وی افزود: افراد از تماس های غیر ضروری با سامانه ندای امداد پرهیز کنند و برای امدادرسانی بهتر، اطلاعات دقیق بدهند.
  **پیشگیری اولویت معاونت جوانان هلال احمر کرمان است
  معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این نشست گفت: پیشگیری مقدم بر مقابله با شرایط اضطراری است و وقوع حوادث جاده ای مشکلاتی از نظر مالی و اجتماعی به همراه دارد.
  ابراهیم بابایی ادامه داد: برنامه ریزی برای ارتقای آگاهی عمومی در پیشگیری از حوادث برای وارد نشدن به شرایط اضطراری در اولویت کاری معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان قرار دارد و اقدامات این جمعیت در راستای کاهش حوادث است.
  وی اضافه کرد: پیوستن افراد به پویش به رفت و فرهنگ سازی اجرای آن از اصول پیشگیری از حوادث است و تلاش ها در راستای کاهش خستگی و خواب آلودگی مسافران و خانواده ها و گوشزد کردن برخی عوامل ایمنی است.
  **فعالیت های بشر دوستانه تبلیغ شود
  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این نشست گفت: کمک به دیگران و فعالیت های بشر دوستانه توسط رسانه ها تبلیغ شود زیرا در شرایط دشوار کنونی برخی با مشکلاتی در این حوزه روبرو هستند.
  حجت الاسلام مجید سجادی افزود: دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمان با فعالیت نظارتی بر تمامی معاونت ها، برنامه ها و فعالیت های جمعیت هلال احمر را پیگیری می کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو