رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی خودروسازان آلمانی در تولید خودروهای خودران و الکتریکی

عصر خودرو- دبیر انجمن خودروسازان آلمان اعلام کرد شرکت‌های خودروسازی این کشور طی ۳۰ سال آینده سرمایه‌گذاری عظیمی برای تولید خودروهای خودران و الکتریکی انجام خواهند داد.

سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی خودروسازان آلمانی در تولید خودروهای خودران و الکتریکی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، رئیس انجمن خودروسازان آلمان اعلام کرد شرکت‌های خودروسازی این کشور طی 30 سال‌ اینده سرمایه گذاری زیادی برای تولید خودروهای خودران و الکتریکی خواهند کرد.

  برنارد ماتس ادامه داد: ما 40 میلیارد یورو معادل 45.5 میلیارد دلار بر تولید خودروهای الکتریکی و 18 میلیارد یورو معادل 20.5 میلیارد دلار بر دیجیتالی کردن، اتصال خودروها و همچنین خودران کردن آنها سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

  آلمان به همراه برخی دیگر از کشورهای اروپایی، قصد دارد تا سهم خودروهای الکتریکی از کل خودروهای تولیدی را به بیش از متوسط اتحادیه اروپا برساند.

  متس می‌گوید اروپا باید خودرهای الکتریکی خود را افزایش دهد چرا که بدون این اقدام، هدف‌گذاری انجام شده برای کاهش تولید آلاینده دی‌اکسید کربن در سطح این اتحادیه تا سال 2030 محقق نخواهد شد.

  وی می‌گوید برای رسیدن به این هدف باید قوانین مناسب نیز اعمال شوند.

  این مقام آلمانی معتقد است زیر ساخت شارژ خودروهای الکتریکی نیز باید گسترش یابد و مشوق‌های بیشتری برای خریداران خودروهای الکتریکی در نظر گرفته شود.

  در عین حال اما انتظار می‌رود تولید خودرو امسال در آلمان و با توجه به کاهش رشد اقتصادی این کشور، نگرانی نسبت به اعمال تعرفه بر واردات خودرو در آمریکا، و گسترش کارخانه‌های خودروسازی در آمریکا، چین، و مکزیک به شدت کاهش یابد.

  انتظار می ‌رود طی سال جاری شرکت‌های خودروسازی آلمان 4.8 میلیون دستگاه خودرو تولید کنند که 5 درصد نسبت به سال گذشته کمتر خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط