رضایی روشنپیت استاپکارمانیا

ساماندهی پارک حاشیه ای از سال آینده

عصر خودرو- معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد سرانجام طرح پارک حاشیه ای در شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

ساماندهی پارک حاشیه ای از سال آینده
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، کامران اخباری در مورد سرانجام اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی پارک حاشیه ای در پایتخت با بیان اینکه برای 120 هزار فضای پارک حاشیه‌ای در شهر  برنامه‌ریزی شده است، گفت: ساماندهی پارک حاشیه‌ای  آغاز شده و این طرح به صورت پایلوت برای 15 هزار فضای پارک در منطقه 2 اجرایی خواهد شد.

  وی با بیان اینکه مناقصه ساماندهی پارک حاشیه ای در منطقه 2 برگزار شده و شرکت مذکور نیز انتخاب شده است گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده از اواخر فروردین ماه سال آینده،  پیمانکار ساماندهی پارک حاشیه ای در معابر منطقه 2 را آغاز می‌کند.

  اخباری با بیان اینکه بعد از اجرای طرح پایلوت و بررسی نقاط قوت وضعف ساماندهی پارک حاشیه ای،  مناقصه برای پارک حاشیه کل تهران در چند پهنه برگزار خواهد شد  در مورد درآمدهای ساماندهی پارک حاشیه‌ای گفت: براساس بررسی های انجام شده به نظر می رسد درآمد سالانه شهرداری برای ساماندهی فضای پارک در منطقه 2 ، حدود 25میلیارد تومان باشد و با توجه به قیمت مصوب کنونی نرخ پارکینگ ها که بسیار پایین است تصورمان این است که درآمد سالانه شهرداری تهران برای ساماندهی فضای پارک حاشیه ای حدود 300 میلیارد تومان خواهد بود.

  معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه نرخ پیشنهادی  برای فضای پارک حاشیه ای براساس قرار داشتن در داخل یا خارج طرح ، ساعات مورد استفاده و... متفاوت است در مورد چرایی طولانی شدن پروسه ساماندهی گفت: باید روال قانونی این مهم طی می‌شد چراکه باید در ابتدا فراخوان صادر می شد و بعد از آن برگزاری مزایده شرکت، بررسی، تاییدیه از نهادهای نظارتی، هماهنگی با دستگاه های مختلف از جمله پلیس و... انجام می‌شد که زمانبر بود.

  وی با بیان اینکه طرح ساماندهی پارک حاشیه ای  طرح موفقی است که در شهر هایی همچون مشهد، تبریز و...  در حال اجرا است گفت: قطعا اجرای طرح ساماندهی پارک حاشیه ای می تواند به بهبود فضای تردد در تهران کمک کند اما پروسه زمانبری است و باید مقدمات آن فراهم شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۴۵
  • شماره ۴۴۴
  • شماره ۴۴۳
  • شماره ۴۴۲
  • شماره ۴۴۱
  • شماره ۴۴۰
  • شماره ۴۳۹
  • شماره ۴۳۸
  • شماره ۴۳۷
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو