برنج

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان:

طرح نوروزی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان اجرا می شود

عصر خودرو- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از اجرای طرح نوروزی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان خبر داد.

طرح نوروزی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان اجرا می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سید علی حاج سید علیخانی پیش از ظهر سه‌شنبه در کمیسیون ایمنی راه‌ها بیان داشت: طرح نوروزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از تاریخ 25 اسفند تا پایان 20 فروردین خواهد یافت.

  وی ادامه داد: طی این مدت بالغ بر 10 هزار کیلومتر تحت پوشش طرح یاد شده قرار خواهد گرفت که 55 اکیپ با 480 راهدارخانه استان مستقر هستند و آمادگی برای انجام راهداری نوروزی خواهند داشت.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در 9 ماهه نخست سال جاری 92 میلیون تردد ثبت شده که این آمار در سال گذشته 86 میلیون تردد بوده که مجموعا 6.9 درصد افزایش تردد ثبت شده است.

  وی به تحلیل تصادفات فوتی و جرحی در 9 ماهه سال جاری با مدت مشابه سال 96 اشاره کرد و یادآور شد: 271 فوتی در 9 ماهه ابتدای سال 97 داشتیم که این آمار در مدت مشابه سال قبل 326 فوتی بوده و 17 درصد کاهش را شاهد هستیم.

  سیدعلیخانی تصریح کرد: در تصادفات یک که منجر به جرح شده در 9 ماهه نخست سال 96 تعداد 149 فقره جرحی ثبت شده که این آمار در مدت مشابه سال جاری 7 درصد افزایش داشته است.

  وی بیان داشت: رشد تردد در 9 ماهه ابتدای سال جاری 6.9 درصد بوده که این آمار در ترددهای بین استانی ( کشوری ) 8.2 درصد است.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان افزود: درصد فراوانی وسایط نقلیه در تصادفات را سواری با 57 درصد به خود اختصاص داده همچنین از مهمترین عوامل وقوع تصادفات عدم توجه به جلو با 47 درصد به خود اختصاص داده است.

  سیدعلی‌خانی گفت: تصادفات به دلیل اینکه جاده‌های کرمان وسیع و طولانی و سرعت خودروها بالاست رخ می دهد.

  وی اظهار داشت: ما 17 مجتمع رفاهی راه‌اندازی کردیم که در کشور در این زمینه رتبه خوبی را کسب کردیم همچنین در جاده‌ها نیروهای راهداری را مستقر کردیم اما مشکل اینجاست ک ما برق نداریم و چراغ‌های سولاریوم که نصب شده متاسفانه به سرقت رفته‌اند.

  سیدعلیخانی با اشاره به ایجاد استراحتگاه‌های موقت بین راه‌ها ابراز داشت: بیشترین تصادفات در 30 کیلومتری شهداد اتفاق می‌افتد که سال گذشته سیاه چادرهایی برپا کردیم تا رانندگان بتوانند در آن‌جا استراحت کنند.

  وی افزود: تمامی دستگاه‌های این اداره کل بالغ بر 360 دستگاه به صورت آماده باش برای احتمال وقوع بحران اعم از سیل، برف و زلزله دارند

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو