رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

یک مقام مسئول اعلام کرد:

۱.۵ میلیون خودرو بین شهری، گازسوز می‌شوند

عصر خودرو- یک مقام مسئول در وزارت نفت، از گازسوز کردن ۱.۵ میلیون خودرو بین‌شهری خبر داد و گفت: ۴۰ جایگاه CNG در کشور به بهره‌برداری رسید.

۱.۵ میلیون خودرو بین شهری، گازسوز می‌شوند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، حمید قاسمی، مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در مراسم بهره برداری از 40 جایگاه CNG در سراسر کشور و همچنین رونمایی از نخستین خودروی دیزلی باری دوگانه سوز، با بیان اینکه طبق برنامه ای که سال 79 تدوین شده، باید 2600 جایگاه سوخت در کشور احداث و بهره برداری می‌شد، گفت: اکنون از این میزان، 2475 جایگاه را به بهره برداری رسانده‌ایم و 121 جایگاه دیگر نیز، در دست بخش خصوصی به منظور بهره برداری قرار دارد.

  وی با اشاره به اینکه از تولید روزانه یک میلیارد متر مکعبی گاز از پارس جنوبی، سهم CNG بیست میلیون متر مکعب است، افزود: گاز تولیدی روزانه از پارس جنوبی، 50 برابر مصرف روزانه گاز CNG  است.

  این مقام مسئول، یکی از مهمترین اهداف شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی را توسعه جایگاه های کوچک‌مقیاس CNG عنوان کرد و ادامه داد: از نظر ما جایگاه کوچک‌مقیاس همانند دستگاههای خودپرداز است که باید در تمام نقاط شهر، به راحتی قابل دسترسی باشد؛ این در حالی است که اکنون قرار است 24 جایگاه به صورت پایلوت در تهران بهره‌برداری شود و 300 جایگاه کوچک مقیاس دیگر نیز، به منظور احداث و بهره برداری در دست بخش خصوصی قرار دارد که قرار است این جایگاهها، در تمامی کلانشهرها احداث شوند.

  به گفته وی، یکی از راه های توسعه بخش CNG، تحریک تقاضا است؛ این در حالی است که اکنون بر اساس آمار رسمی، 3 میلیون و 870 هزار خودروی گازسوز و بر اساس آمار غیررسمی، 4 میلیون و 130 هزار خودروی گازسوز در کشور وجود دارد.

  قاسمی گفت: قصد داریم حدود 1.5 میلیون خودروی پایه گازسوز را مورد پشتیبانی قرار دهیم که از این تعداد، 60 هزار دستگاه تریلی و یک میلیون و 440 هزار خودروی دیگر سواری سبک است که در حوزه بین شهری فعالیت می کنند. در حقیقت تلاش کردیم خودروهایی که بر ایجاد تورم و هزینه های جاری، تاثیر کمتری دارند را گازسوز کنیم که بر این اساس، پیش بینی می شود در نتیجه صنعت تبدیل خودروها به دوگانه سوزی یا موتور پایه گازسوز، 55 هزار شغل ایجاد شود.

  در این مراسم فرمانده قرارگاه خاتم الاوصیا وزارت دفاع و برخی دیگر از مقامات این وزارتخانه حضور داشتند.
   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
    آرشیو