مدیران خودروکارمانیا

آلایندگی خودروهای لوکس پورشه زیر ذره بین آلمان

عصر خودرو- برخی از مقام‌های آلمانی با ارسال گزارشی به شرکت خودروسازی فولکس واگن هشدار داده‌اند که گزارش‌های منتشر شده از میزان انتشار آلایندگی برخی از مدل های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ خودروی پورشه نادرست بوده است.

آلایندگی خودروهای لوکس پورشه زیر ذره بین آلمان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، در سال 2015 میلادی رسوایی پرونده خودروهای دیزلی آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در آمریکا افشا شد چرا که پس از آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده بود.

  فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر جهان مواجه است. این شرکت 22 میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

  این رسوایی که به دیزل گیت موسوم و معروف شده است، موجب شد که بسیاری از مقامات و مسئولان نظارتی در آلمان، ایالات متحده و سایر کشورها بر فعالیت شرکت‌های خودروسازی و صحت گزارشات حاصله از آنها سخت گیری بیشتری داشته و قوانین و نظارت‌های خود را به گونه‌ای افزایش داده و وضع کنند که راه را برای نادرست جلوه دادن داده‌های مربوط به انتشار میزان گازهای آلاینده در خودروهای تولیدی را بر آنها ببندند.
  بر اساس گزارشی که در رویترز آمده است، به همین دلیل حالا مقامات و مسئولان مربوطه در آلمان به شرکت خودروسازی فولکس واگن، واحد تولید خودروهای لوکس پورشه هشدار و اخطار داده‌اند که برخی از داده‌های منتشر شده در گزارش این شرکت درباره میزان انتشار آلایندگی مدل‌های تولید شده پورشه در مابین سال‌های 2016 تا 2017 میلادی نادرست بوده و با یکدیگر مطابقت ندارد.

  واحد پورشه در شرکت فولکس واگن نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که با همکاری این مقامات و مسئولان آلمانی در تلاش است تا صحت و درستی ادعا و داده‌های منتشر شده خودروهای خود را ثابت کرده و بدین ترتیب خود را از هرگونه اتهام مبنی بر دستکاری و تقلب در میزان انتشار آلایندگی خودروها برهاند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید