رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

عضو انجمن صنایع همگن خبر داد:

اختصاص ۸۰۰ میلیون یورو تسهیلات برای واردات قطعات واسطه ای صنعت قطعه

عصر خودرو- عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی از اختصاص ۸۰۰ میلیون یورو تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی با هدف واردات قطعات واسطه ای خبر داد.

اختصاص ۸۰۰ میلیون یورو تسهیلات برای واردات قطعات واسطه ای صنعت قطعه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶:۰۰

  احمدرضا رعنایی در گفت و گو با پایگاه خبری عصر خودرو با بیان این خبر افزود: در جلسه مشترک این انجمن با وزیر صنعت،معدن و تجارت علاوه بر این رقم ارزی، 4 هزار میلیارد تومان نیز با هدف تزریق به صنعت قطعه مصوب شد.
  وی با اشاره به تلاش های وزیر صنعت مبنی بر اختصاص این رقم به قطعه سازان تصریح کرد: مشکل فعلی این صنعت نزدیکی به عید نوروز و افزایش میزان پرداخت های قطعه سازان به نیروهای انسانی بابت عیدی،سنوات و ... است که در این شرایط اگر تصمیم ها هرچه سریع تر اجرایی نشود، باعث به وجود آمدن مشکل و بحران هایی خواهد شد.
  رعنایی درخصوص سرنوشت یوزانس های سررسید شده قطعه سازان گفت: براساس پیش بینی ها مقرر شده بود تا امروز جلسه ای در شورای اقتصاد برای تعیین تکلیف شدن خریدهای اعتباری برگزار تا قطعه سازان از پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز معاف شوند.
  به گفته این فعال صنعت قطعه،همچنین در جلسه مشترک با وزیر صنعت تاکید شد که امکان ثبت سفارش از مناطق آزاد بدون انتقال ارز وجود خواهد داشت در همین حال تلاش می شود تا تصمیماتی مبنی بر حذف محدودیت ها برای انتقال ارز سایر کالاها نیز اخذ شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط