مدیران خودروکارمانیا

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت مطرح کرد

مشخص شدن تولیدات سال آینده با تعیین تکلیف تحریم‌ها

عصر خودرو- مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت با اشاره به جزئیات نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: باید تکلیف تحریم‌ها مشخص شود تا بتوانیم برنامه سال آینده تولیدات را معین کنیم.

مشخص شدن تولیدات سال آینده با تعیین تکلیف تحریم‌ها
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محمد قناعتی - مدیرکل صنایع خودرو در وزارت صنعت - در سی و چهارمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا که در سازمان محیط زیست برگزار شد در مورد دستور جلسه نوسازی تاکسی‌های فرسوده با اشاره به اینکه هفته گذشته جلسه‌ای با شرکت ایران خودرو در خصوص نوسازی داشتیم، گفت: سال گذشته 84 هزار و 651 نفر برای نوسازی ثبت نام کرده بودند.

  وی ادامه داد: مشخصات 68 هزار و 502 نفر از طریق اتحادیه تاکسیرانی و شرکت ایران خودرو تهیه شده است.

  مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، گفت: تا تاریخ 11 دی ماه برای 65 هزار و 132 دستگاه پیش فاکتور صادر شده است. همچنین تا این تاریخ 66 هزار و شش نفر متقاضی وجود داشته است و 63 هزار و یک پرونده کامل شده است.

  قناعتی گفت: کلیه خودروهایی که فاکتور شده و در آستانه تحویل به مشتریان است شامل 62 هزار و 929 دستگاه می‌شود.

  وی ادامه داد: محل اختلاف در بحث نوسازی این است که شرکت خودروساز اعلام می‌کند که تعهدش در مورد خودروهایی است که برای آنها پیش فاکتور صادر شده و اگر قرار باشد تعداد خودروها بیش از این تعداد باشد باید تعهد ایجاد شود. می‌توان برای 500 دستگاه این کار را انجام داد تا طی دو ماه تحویل داده شود.

  مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت در ادامه گفت: شرکت ایران خودرو با توجه به مشکلاتی که اخیرا برای آن ایجاد شده 180 میلیارد تومان از محل اسقاط را نتوانست استفاده کند و عملا این موضوع باعث از بین رفتن انگیزه این شرکت برای ادامه طرح نوسازی شده است. بنابراین باید راه‌هایی برای حل این موضوع پیدا کرد و در این زمینه به همکاری سازمان برنامه و بودجه نیاز داریم و سعی داریم حدود 2000 تا 2500 دستگاه را به شکلی تامین کنیم تا بتوانیم 10 تا 20 درصد نوسازی تاکسی‌ها را انجام دهیم.

  قناعتی در ادامه با اشاره به تاثیر تحریم‌ها در حوزه خودروسازی گفت: باید تکلیف تحریم‌ها مشخص شود. چون در حال حاضر امکان خرید و فروش قطعه وجود ندارد و اگر با این شرایط پیش برویم شاید نتوانیم برای سال آینده تولید داشته باشیم. بنابراین با مشخص شدن شرایط تحریم می‌توانیم برنامه سال آینده تولید را تعیین کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۶
  • شماره ۴۳۵
  • شماره ۴۳۴
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو