هیوندای

جایگزینی سوییچ خودرو با حسگر اثر انگشت

عصر خودرو- یک شرکت خودروسازی در کره جنوبی برای اولین بار در جهان خودروهایی را تولید می کند که بدون نیاز به سوییچ، گوشی هوشمند و یا هر وسیله دیگر، تنها با استفاده از اثر انگشت مالک باز و روشن می شوند.

جایگزینی سوییچ خودرو با حسگر اثر انگشت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، قرار است دکمه استارت و دستگیره های در خودروی سانتافه مدل 2019 این کارخانه به حسگرهای اثر انگشت مجهز شود، به طوری که پس از شناسایی اثر انگشت مالک، علاوه بر باز کردن درها و روشن کردن خودرو، تمام تنظیمات اختصاصی کاربر از جمله وضعیت صندلی ها و آیینه های بغل را بازیابی کند. در آینده نزدیک قرار است این تنظیمات، شامل دمای داخل اتاق، موقعیت فرمان و سایر تجهیزات درون خودرو نیز بشود.
  در این فناوری از حسگرهای خازنی استفاده می شود که ضریب خطای آن ها یک در 50 هزار است. با وجود این شرکت یاد شده مدعی است به مرور زمان دقت این سیستم افزایش می یابد و با هر بار شناسایی اثر انگشت کاربر، عملکرد سیستم بهبود می یابد.
  شرکت هیوندای اطلاعاتی را درباره روش های جایگزین حسگر اثرانگشت برای دسترسی به خودرو و روشن کردن آن منتشر نکرده است، اما انتظار می رود یک سوییچ یا سیستم متکی بر گوشی هوشمند به عنوان راهکار جانبی به همراه حسگرهای اثر انگشت در خودروهای این شرکت تعبیه شود.

  برچسب ها
  هیوندایکرمان موتور
  مطالب مرتبط