رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه:

کاهش ۲۰ درصدی صادرات خودرو

قطع صادرات خودرو به عراق صحت ندارد

عصر خودرو- مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه با بیان اینکه صادرات خودرو ۲۰ درصد کاهش یافته است، گفت: در ۶ ماهه امسال حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار صادرات خودرو صورت گرفته است.

کاهش ۲۰ درصدی صادرات خودرو
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از میزان ، امیرحسین قناتی درباره صادرات خودرو اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر در جابجایی ارز داریم صادرات رونق ندارد و کاهش پیدا کرده است.

  مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه درباره اینکه آیا توانستیم از ظرفیت افزایش نرخ ارز برای توسعه صادرات استفاده کنیم یا خیر، افزود: ما این مزیت را داریم که بتوانیم خودرو با قیمت 4 تا 5 هزار دلار را به کشور‌های عراق و سوریه صادر کنیم، اما با برخی از مشکلات در حمل و نقل دریایی و حمل و نقل زمینی مواجه هستیم علاوه بر آن اگر مشکلات انتقال ارز با این کشور‌ها نیز برطرف شود فرصت خوبی است تا بتوانیم از اختلاف ارزی که وجود دارد برای توسعه صادرات استفاده کنیم.

  وی با بیان اینکه صادرات خودرو کشور در سال جاری نسبت به سال قبل 20 درصد کاهش یافته است، گفت: با هدف گذاری که برای صادرات خودرو انجام دادیم فاصله زیادی داریم، امیدواریم با برطرف شدن مشکلات روند افزایشی در این زمینه داشته باشیم.

  قناتی با بیان اینکه برای صادرات خودرو هدف‌گذاری 100 میلیون دلاری برنامه ریزی شده بود، خاطرنشان کرد: در 6 ماهه امسال تنها حدود 20 تا 25 میلیون دلار صادرات بیشتر نداشتیم که به عراق و سوریه بوده است.

  مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه درباره عدم تمایل عراق برای واردات خودرو از ایران گفت: همچنین موضوعی صحت ندارد و هنوز برای خرید خودرو‌های صادراتی ایران از طرف این کشور انگیزه وجود دارد.

  وی در پاسخ به این سئوال که آیا خودرو‌های صادراتی کیفیت لازم را دارند، تصریح کرد: خودرو‌ها از نظر کیفیت مشکلی ندارند، در این بین طرف‌های عراق و سوری خواهان بسیاری از آپشن‌هایی که بر روی خودرو‌های ما قرار دارد نیستند تا هزینه را کاهش دهند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط