مدیران خودروکارمانیا

همایش مشترک دوچرخه سواری و پیاده روی در میاندوآب برگزار شد

عصر خودرو- همایش مشترک دوچرخه سواری و پیاده روی خانوادگی امروزف جمعه با شعار «میاندوآب شهر دوچرخه ایران» و با حضور بیش هزاران نفر از علاقه مندان و مردم ورزش دوست این شهرستان برگزار شد.

همایش مشترک دوچرخه سواری و پیاده روی در میاندوآب برگزار شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایرنا، این همایش که به صورت زنده از برنامه صبح و نشاط شبکه سه سیما روی آنتن رفت، برای دومین سال پیاپی است که در این شهرستان با حضور کم سابقه مردم برگزار می شود.
  در این همایش معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل ورزش و جوانان و رییس هیات ورزش های همگانی آذربایجان غربی، نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شماری از مسوولان محلی و هزاران نفر از شهروندان این شهرستان حضور داشتند.
  در این همایش جمع کثیری از خانواده ها و اقشار مختلف مردم با هدف ترویج فرهنگ ورزش های همگانی و دوچرخه سواری و ایجاد شور و نشاط در جامعه مسیرهای از قبل تعیین شده را با دوچرخه و پای پیاده طی کردند.
  همایش پیاده روی خانوادگی از میدان شهرداری آغاز شد و شرکت کنندگان پس از طی مسیر خیابان های پاسداران، ساحلی و پل شهید عطایی در برابر نمایشگاه بین المللی به خط پایان رسیدند.
  همایش دوچرخه سواری نیز از میدان عاشورای این شهر آغاز و پس از طی مسیرهای سه راهی بوکان، پل ستارخان، کوی جهادگران در برابر نمایشگاه بین المللی به اتمام رسید.
  در پایان این همایش به قید قرعه به سه نفر از شرکت کنندگان سه دستگاه خودرو پراید و 150 دستگاه دوچرخه اهدا شد.
  میاندوآب از گذشته های دور به علت استفاده بسیاری از مردم از دوچرخه به شهر دوچرخه ایران شهرت یافته و ثبت این شهر با همین عنوان از چند سال قبل در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.
  استفاده از دوچرخه در میاندوآب در میان تمام سنین مردم رواج داشته و هم اکنون نیز جزو اصلی ترین وسیله های تردد در این شهر به شمار می رود و به جرات می توان گفت دوچرخه سواری در زندگی و فرهنگ مردم میاندوآب نفوذ کرده است.
  هر رهگذر و مسافری که از میاندوآب بگذرد بدون تردید دوچرخه سواران مسن و جوان و المان بزرگ دوچرخه های قدیمی را که در میادین اصلی این شهر نصب شده است را مشاهده خواهد کرد.
  عشق و علاقه مردم میاندوآب از دیرباز به دوچرخه وجود داشته است و اگر در این شهر آماری از تعداد دوچرخه ها جمع آوری شود، در هر خانه ای حداقل یک تا 2 دستگاه دوچرخه وجود دارد.
  از طرفی اسناد صدور پروانه دوچرخه سواری قبل از سال 1338 هجری شمسی در این شهرستان به دست آمده است.
  علاوه بر برگزاری همایش های مختلف دوچرخه سواری در سال های گذشته، در روزهای سه شنبه هر هفته نیز همایش دوچرخه سواری با عنوان سه شنبه های بدون خودرو در این شهر برگزار می شود که از استقبال بسیار خوب مردم برخوردار است.
  بر اساس اسناد موجود بزرگترین کارخانه تولید دوچرخه در خاورمیانه نیز در میاندوآب بوده است که با تولید دوچرخه و سه چرخه کار و دوچرخه ویژه عروس و داماد راه اندازی شده بود و بعدها به علت آتش سوزی تعطیل شد.
  شهرستان میاندوآب با بیش از 277 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۶
  • شماره ۴۳۵
  • شماره ۴۳۴
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو