مدیران خودروکارمانیا

گزارش هفتگی بورس-خودرو؛

گروه خودرویی پیشتاز کورس تالار شیشه‌ای

عصر خودرو- در هفته گذشته تشکیل کف قیمتی برای سهام گروه خودرویی موجب مورد توجه قرار گرفتن این گروه شد و شاهد رشد قیمتی نمادهای اساسی گروه خودرویی به خصوص ایران خودرو، سایپا، زامیاد و سایر نمادهای خودرویی بودیم.

گروه خودرویی پیشتاز کورس تالار شیشه‌ای
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، در هفته جاری گروه خودرو و قطعه‌سازان نیز سیگنال‌های صادر شده در این گروه همزمان با خبرهای پیرامون قیمت‌ها و فروش محصول باعث شده تا فرصتی برای موج‌سواری حقیقی‌ها با شکل‌گیری صف خریدهای نه چندان پایدار فراهم شود.

  به علاوه خودرویی‌ها در دو روز پیاپی هفته دوم آبان ماه  با شتاب فزآینده‌ای به رشد قیمت را تجربه کردند و  تعدادی از سهم‌های این گروه توانستند تا مرز پنج درصد رشد نیز پیش روند.

  روند معامله 5 گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 6 هزار و 119 سهم در انتهای هفته گذشته به 3 هزار و 809 سهم اُفت کرد و حجم از 110 میلیون و 203 سهم با کاهش به 98 میلیون و 114 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با رشد 0.87 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به روند رشد 4.91 درصدی رسید.


  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و 3 هزار و 314 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 762 سهم اُفت کرد و حجم از 47 میلیون و 28 سهم با کاهش به 19 میلیون و 574 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 4.28 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 4 درصدی رسید.


   

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 903 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 69 سهم اُفت کرد و حجم از 59 میلیون و 921 سهم با روند نزولی به 54 میلیون و 921 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 2.59 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد 4.89 درصدی رسید.

  *سایپا دیزل (خکاوه)

  سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 3 هزار و 282 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 783 سهم کاهش یافت و حجم از 65 میلیون و 385 سهم با اُفت به 63 و 739 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند منفی 2.92 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 4.53 درصدی رسید.


  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 898 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 277 سهم در پایان هفته افزایش یافت و حجم از 13 میلیون و 354 با رشد به 22 و 176 رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 2.24 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد 4.27 درصدی رسید.


   

  *ایران خودرو دیزل (خاور)

  سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
   

  در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: با مشخص شدن وزیر صنعت طی هفته گذشته و با این رویکرد که وی بتواند مشکلات این صنعت را تا حدودی حل کند و مسائل مربوط به خودروسازان و افزایش قیمت محصولات در مقابل سیر صعودی هزینه‌ها مرتفع کند شاهد تغییرات مثبتی در ارزش سهام گروه خودرویی بوده‌ایم.

  وی در ادامه افزود: به علاوه تشکیل کف قیمتی برای سهام گروه خودرویی موجب مورد توجه قرار گرفتن این گروه شد و شاهد رشد قیمتی نمادهای اساسی گروه خودرویی به خصوص ایران خودرو، سایپا، زامیاد و سایر نمادهای خودرویی بودیم.

  این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: فعلا بازار منتظر تصمیمات جدید وزارت صنایع برای رفع مشکلات تولید و هزینه  خودروسازان است.

  گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو با توجه به نوسان منفی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان منفی معامله شدند و گروه سایپا دیزل و ایران خودرو دیزل در هفته جاری متوقف بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو