آرین موتور

اختصاصی «عصرخودرو»

قیمت های جدید خودرو با بازار چه خواهد کرد؟

عصر خودرو- بررسی قیمت خودروها در هفته گذشته نشان از ثبات و در برخی کاهش قیمت ها دارد اما باید دید در هفته جدید و با اعلام قیمت های جدید خودرو، بازار چه واکنشی از خود نشان خواهد داد؟

قیمت های جدید خودرو با بازار چه خواهد کرد؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو، فعالان بازار دلیل اصلی این روند را ثبات در بازار ارز عنوان می کنند و معتقدند که با ادامه روند فعلی قیمت ارز، قیمت خودروها در محدوده فعلی باقی مانده و در صورت کاهش قیمت دلار نیز شاهد کاهش بیشتر قیمت ها و فاصله قیمت خودروها در بازار و کارخانه خواهیم بود.
  نگاهی به قیمت ها نشان می دهد که اختلاف قیمت خودروها در بازار روزانه 500 تا یک میلیون تومان بوده است و این روند کاهشی بیشتر در خودروهایی نظیر 207 و 111 که از پرطرفدار‌های بازار هستند، بیشتر نمود داشته است.
  بررسی بازار در میانه های هفته نیز نشان از کاهش چند میلیونی خودروهای بیش از 50 میلیون تومانی داشت. به طوری که اختلاف قیمت اچ 30 کراس، کراس اوورایران خودرو با کارخانه به 30 میلیون تومان رسیده و در حال حاضر 80 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود این در حالیست که پیش از این اختلاف قیمت این خودرو به بیش از 50 میلیون تومان رسیده بود.
  هایما s7 نیز که به حدود 200 میلیون تومان نزدیک شده بود در میانه های هفته به 167 میلیون تومان رسید تا اختلاف بازار و کارخانه این خودرو به حدود 60 میلیون تومان نزدیک شود هرچند که هنوز این اختلاف زیاد است اما روند فعلی قیمت این خودرو کاهشی است.
  سراتو آپشنال نیز که از پایان هفته گذشته روند قیمتی آن کاهش یافته بود در این هفته نیز ادامه دار شد.
  خودرو‌های پر طرفدار و رند بازار مانند پژو206 در انواع کلاس‌ها، پراید 151و پژو 405 نیز در روز چهارشنبه آخرین روز کاری، نسبت به روزهای قبل ثبات قیمت را تجربه کرده‌اند، اما در همین حال پراید 111، چانگان و پراید 131 در روز چهارشنبه نسبت به روز قبل کاهش قیمت داشته‌اند که نشان دهنده ادامه موج کاهش قیمت در بازار بود. بررسی قیمت پژو 206 هاچ بک پرطرفدار بازار خودرو نشان می دهد که قیمت این خودرو در بازار از هفته های گذشته تاکنون بر روی قیمت 59 میلیون تومان ثبات مانده است. به هرترتیب با به ثبات رسیدن قیمت ارز باید خوشبین بود که در روز‌ها و هفته‌های آینده این روند نزولی فراتر از قیمت های فعلی خواهد رفت. هرچند در این بازار نوسانی، خرید وفروش رونقی ندارد اما کارشناسان بازار معتقدند با کاهش هرچه بیشتر قیمت دلار، شاهد کاهش فاصله قیمت کارخانه و بازار خواهیم بود که این امر به رکود بیشتر بازار دامن خواهد زد.
  اما در همین حال توجه به این نکته ضروری است که به گفته منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، قیمت های اصلاحی صنعت خودرو در هفته آینده اعلام خواهد شد. حال باید منتظر ماند و دید با اعلام قیمت های جدید، بازار چه واکنشی نشان خواهد داد.

  گزارش : میترا ممسنی

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امورز ۵۵۱
    • خودرو امروز ۵۵۰
    • خودرو امروز ۵۴۹
    • خودرو امروز ۵۴۸
    • خودرو امروز ۵۴۷
    • خودرو امروز ۵۴۶
    • خودرو امروز ۵۴۵
    • خودرو امروز ۵۴۴
    • خودرو امروز ۵۴۳
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو