رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان اصفهان:

نصب تراشه ردیاب خودرو از آبانماه امکان‌پذیر است

عصر خودرو- رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان اصفهان گفت: نصب تراشه ردیاب خودرو با هدف کاهش سرقت در این بخش از آبانماه در اصفهان به عنوان استان پایلوت در کشور اجرایی می‌شود.

نصب تراشه ردیاب خودرو از آبانماه امکان‌پذیر است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، سرهنگ جواد درستکار  در ارتباط با تراشه ردیاب ضدسرقت خودرو که از دستاوردهای جدید پلیس محسوب می‌شود، اظهار داشت: این ردیاب ضدسرقت خودرو برای نخستین بار در داخل کشور توسط شرکتی تولید شده است و با توجه به درخواست مردم بر روی خودروی آنها نصب می‌شود.

  افزایش قدرت کشف خودرو پس از سرقت با نصب ردیاب

  وی با بیان اینکه با توجه به میزان سرقت خودرو این طرح طی جلسات مختلف نیروی انتظامی ارائه شده است، افزود: نصب این تراشه از یک سو موجب افزایش قدرت کشف خودرو پس ازسرقت می‌شود و از یک سو امید سارقان به سرقت خودرو در ماشین‌های دارای این تراشه تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

  رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان اصفهان بیان داشت: با توجه به ارتباط دائمی میان خودرو و مالک، به محض انجام سرقت، خودرو قابل ردیابی توسط پلیس است به نوعی که قدرت کشف خودروی سرقتی به حدود 100 درصد می‌رسد.

  وی زمان اجرای این طرح را از آبان ماه عنوان کرد و گفت: برای نخستین بار در کشور نصب تراشه ردیاب خودرو در اصفهان به عنوان استان پایلوت اجرایی می‌شود.

  نمونه خارجی مشابه تراشه ردیاب خودرو در ایران وجود نداشته است

  درستکار با بیان اینکه این سازه‌ با قیمت مناسب در اختیار مالکان خودرو قرار می‌گیرد، ابراز داشت: نمونه خارجی مشابه این تراشه در ایران وجود نداشته است و به شکل کامل توسط محققان ایرانی ساخته شده است.

  وی تاکید کرد: در آینده نزدیک امکان نصب تراشه مشابه در لوازم خانگی گران قیمت نیز وجود دارد که امکان دزدی لوازم منزل یا فروشگاه توسط سارقان را از میان می‌برد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط