مدیران خودروکارمانیا

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

نصب تراشه‌های ضدسرقت در خودروهای شخصی از آبانماه

عصر خودرو- فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: طرح نصب ردیاب به خودرو برای افزایش قدرت کشف سرقت‌ها و جلوگیری از این امر از آبانماه در اصفهان به عنوان نخستین استان کشور اجرایی می شود.

نصب تراشه‌های ضدسرقت در خودروهای شخصی از آبانماه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری و مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه اصفهان اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای بزرگوار ایران اسلامی را گرامی می داریم که هرچه داریم از شجاعت، ایثار و جان‌فشانی گران سنگ و جامعه ایثارگری است به ویژه یاد و خاطره و فداکار شهدای خبرنگار و اصحاب رسانه از جمله شهید صارمی را ارج می‌نهیم.

  وی افزود: یک روز در یک سال به نام روز خبرنگار نامیده شده است و چه زیباست که روزی که شهید صارمی بر سر پیمان جان خویش را تقدیم کرد به این نام نهاده شده است.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: شان این جلسه صرفا برای تقدیر از خبرنگاران است، هرچند معتقدم که اهمیت و جایگاه خبرنگار و شغل خطیر و حساس آنها می ‌طلبد که مکرر از زحمات این قشر تاثیرگذار و زحمت کش تقدیر شود.

  وی ادامه داد: خبرنگاران چشم بینا، زبان ساده، گوش شنوا و حلقه وصل و اتصال مردم و مسئولان هستند که رکن کار آنها یعنی امانتداری ویژگی ممتاز و بارزی است.

  خبرنگاران ضمن پیگیری رسالت خود روح انسجام و برادری را در جامعه حاکم می کنند

  سردار معصوم بیگی خطاب به اصحاب رسانه بیان داشت: شما وظیفه خود را با رویکرد و وفاق و آرامش در جامعه دنبال می‌کنید که ناشی از حرفه‌ای بودن خبرنگاران است که ضمن پیگیری رسالت خود روح حاکم بر جامعه که باید انسجام و برادری باشد را فراموش نمی‌کنید که جای تحسین دارد.

  وی ادامه داد: روح خبری همین است که با حفظ صلابت، امانت و به شکل دقیق اخبار را منعکس ‌کند و در پی وفاق و انسجام جامعه نیز باشد که در استان اصفهان چنین است.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: پاسخگو بودن رویکرد دائمی پلیس است چراکه اعتقاد داریم سازمان پاسخگو به رشد، بلوغ و بالندگی رسیده است که در استان اصفهان مجدانه این رویکرد دنبال می‌شود.

  کشف پرونده‌های بیش از 500 میلیون تومان بیش از 100 درصد رشد داشت

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به چند خبر درباره عملکرد پلیس در چهار ماهه ابتدایی سال جاری اشاره و ابراز داشت: در حوزه قاچاق کالا که از اولویت‌های انتظامی است تلاش خوبی انجام شده به نوعی که در پرونده‌های بیش از 500 میلیون تومان بیش از 100 درصد رشد و در پرونده‌های بیش از 100 میلیون تومان 22 درصد رشد داشته است.

  سردار معصوم بیگی با بیان اینکه باندهای متلاشی شده نسبت به مدت مشابه 9 درصد و دستگیری قاچاقچیان بیش از هفت درصد رشد داشته است، گفت: رویکرد ما تمرکز بر قاچاقچیان عمده است و بر این اساس پرونده های بیش از 500 میلیون تومان بیش از دو برابر رشد داشته است که نشانه جهت گیری دقیق و رسیدن به هدف گذاری است که انجام شده است.

  عمده کالای قاچاق لوازم بهداشتی، آرایشی، پوشاک و پارچه است

  وی با بیان اینکه عمده کالای قاچاق  لوازم بهداشتی، آرایشی، پوشاک و پارچه بوده است، ابراز داشت: در زمینه مبارزه با سرقت بیش از پنج هزار و 900 سارق دستگیر و 61 باند سرقت شناسایی شدند.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه 894 ریال تخلف ارزی توسط یک شرکت تجاری انجام که توسط پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی استان شناسایی شده است، گفت: با این اخلالگران و نا امن کنندگان بازار ارز طی اقدام تخصصی برخورد شده است.

  کشف زمین خواری به ارزش 257 میلیارد ریال

  وی با اشاره به اینکه کشف زمین خواری به ارزش 257 میلیارد ریال از فعالیت های پلیس در راستای مبارزه با جرائم اقتصادی است، اظهار داشت: افرادی با تصرف 46 هزار و 787 متر از اراضی ملی به ارزش بیش از 257 میلیارد ریال در صدد زمین خواری بودند.

  سردار معصوم بیگی تاکید کرد: همچنین در زمینه دستگیری باندهای سرقت اقدامات خوبی انجام شده است به نوعی که بالغ بر 50 میلیارد ریال سکه طلا و غیره از یکی از باندهای سرقت و شناسایی و با آن برخورد شد.

  وی با اعلام اینکه در زمینه مقابله با سرقت خودرو و افزایش قدرت کشف سلسله اقداماتی به عمل آمده است، بیان داشت: بر این اساس با شرکت‌های معتبر برای طراحی یک ردیاب‌ خودرو مذاکره شده است.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: زمانی که این ردیاب در خودرو نصب می‌شود، ارتباط خودرو با مالک دائما برقرار است و بر این اساس به هر دلیل سرقت انجام شود قدرت کشف ما به 100 درصد نزدیک می‌شود.

  وی اضافه کرد: پلیس این ساز و کار را فراهم ساخته است و شرکت های مذکور نیز آمادگی دارند این سازه ها را با قیمت کم در اختیار مالکان قرار دهند که اگر فرهنگ نصب ردیاب در میان مردم جا بیفتد در کاهش سرقت‌ها موثر است.

  سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه این طرح از آبانماه به شکل گسترده برای نخستین بار در کشور در سطح استان اصفهان به عنوان استان پایلوت عملیاتی می شود، تاکید کرد: به محض اتصال تراشه مذکور اگر سرقتی رخ دهد پلیس در هر کجای کشور با سامانه های مرکزی خودرو را کشف می‌کند به نوعی که با اجرای این طرح چرخه سرقت خودرو با ناامید کردن سارقان برهم می خورد.

  وی اضافه کرد: در طرحی دیگر امکان احصای سریال‌های لوازم خانگی وجود دارد تا این قطعه در لوازم ارزشمند خانه نیز امکان نصب داشته باشد اما اکنون روی خودرو به عنوان کالای گران قیمت عملیاتی می شود.

  برگزاری همایش تقدیر از رانندگان، راکبین و عابران

  فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در حوزه پلیس راهور سه رویکرد اساسی شامل آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ ترافیکی، افزایش دوربین‌های پایش و کنترل سرعت وجود دارد و برنامه‌ریزی به منظور برگزاری همایش تقدیر از رانندگان، راکبین موتورسیکلت و عابران قانونمند در حال انجام است.

  وی افزود: این همایش در سه ماهه پایانی سال برگزار می‌شود و از افراد قانونمند دعوت و از آنها در این طرح فرا استانی تجلیل می‌شود.

  جان باختگان ناشی از تصادف موتورسیکلت و عابر پیاده 6 درصد کاهش یافت

  سردار معصوم بیگی با بیان اینکه جان باختگان ناشی از تصادف موتورسیکلت و عابر پیاده از 57 درصد در ابتدای سال با تلاش اصحاب رسانه اکنون به 51 درصد رسیده است، تصریح کرد: هنوز در این زمینه 15 درصد از میانگین کشوری بالاتر هستیم البته اعتقاد داریم این عدد باید به 30 درصد برسد که با همکاری مردم، پلیس و اصحاب رسانه ممکن می شود.

  14 هزار و 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد

  وی در زمینه مبارزه با مواد مخدر ابراز داشت: به فضل الهی، تلاش جان برکفان نیروی انتظامی و تغییر تاکتیک و استفاده از ابزارهای نوین بالغ بر 14 هزار و 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است که نسبت به مدت مشابه بیش از 43 درصد افزایش کشف داشتیم.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: 73 درصد مواد مکشوفه از نوع تریاک است که سه درصد دستگیرشدگان اتباع خارجی و 2.7 درصد از میان زنان هستند.

  55 باند مواد مخدر دستگیر شدند

  وی با بیان اینکه دستگیرشدگان در حوزه مواد مخدر هشت هزار و 800 نفر هستند و 55 باند متلاشی شدند، گفت: در زمینه پاکسازی نقاط آلوده و کانون های جرم، سه هزار و 200 طرح پاکسازی در استان در حوزه مواد مخدر داشتیم.

  سردار معصوم بیگی به حوزه رضایت مندی مردم اشاره و اظهار داشت: برابر آماری که ناجا اعلام کرده است در چهار ماهه نخست سال جاری رضایت مندی مردم و تقدیر از نیروی انتظامی 19 درصد نسبت به مدت مشابه بیشتر و شکایات 22 درصد کاهش یافته است.

  وی اضافه کرد: در حوزه پلیس 110 حدود 456 هزار تماس دریافت شده است که نسبت به مدت مشابه پنج درصد افزایش تماس داشتیم که از این تعداد 54 درصد عملیاتی و مابقی ارشاد و راهنمایی انجام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو