مدیران خودروکارمانیا

صاحب خودرو ۲۰۶ سارق باتری‌های شرق تهران بود+ توصیه‌های پلیسی

عصر خودرو- سرکرده باند سارقان باتری‌ خودرو های ۲۰۶ به همراه سه سارق سابقه‌دار دیگر به دام پلیس افتادند.

صاحب خودرو ۲۰۶ سارق باتری‌های شرق تهران بود+ توصیه‌های پلیسی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از آنا، در پی سرقت‌های سریالی باتری خودروهای 206 در منطقه خاک سفید تهران موضوع در دستور کار کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس قرار گرفت.

  به همین منظور تیمی از عوامل تجسس کار شناسایی و تحقیقات را آغاز کردند، در حین این تحقیقات 3 روز پیش یکی از شکات به کلانتری مراجعه و اعلام کرد که خودرو 206 خود را حوالی ظهر در خیابان پارک کرده بوده که پس از مراجعه متوجه می‌شود پس از تلاش برای روشن کردن خودرویش این اتفاق نمی‌افتد.

  در نهایت شاکی متوجه می‌شود که باتری خودرویش به سرقت رفته است، مامورانی که به موقعیت اعزام شدند پس از بررسی متوجه می‌شوند که محل دارای دوربین مدار بسته بوده است و به وسیله آن چهره سارق را شناسایی می‌کنند.

  ماموران رسیدکی‌کننده به پرونده پس از مراجعه به بانک اطلاعاتی متوجه می‌شوند فرد شناسایی شده یکی از سارقان سابقه‌دار است؛ این فرد که 28 سال سن دارد مجددا اقدام به سرقت کرده است.

  به دنبال دستور قضایی شناسایی محل اختفای متهم در دستور کار پلیس قرار می‌گیرد و در نهایت به دنبال کشف محل اختفا مشخص می‌شود که در محل مخفی شدن وی 4 فرد دیگر نیز حضور داشتند و متهم جوان به عنوان رئیس باند این افراد را هدایت می‌کرده است.

  از منزل متهمان تعدادی باتری خودرو کشف می‌شود و در نهایت پس از انتقال به کلانتری مشخص می‌شود تمامی سارقان از افراد سابقه‌دار بوده‌اند.

  رئیس باند در اظهاراتش به ماموران اشاره می‌کند که به صورت دو اکیپ دو نفره در ساعاتی مشخص مثلا ساعات ابتدایی صبح یا ظهر برای سرقت اقدام می‌کردند؛ در واقع آنها سوار بر موتور شده یک نفر به عنوان مراقب و دیگری به عنوان کسی که با قیچی باتری‌ها را خارج می‌کرده، نسبت به سرقت‌ها اقدام می‌کردند.

  بر اساس اظهارات سرکرده باند؛ این افراد باتری‌های خودرو را به قیمت 50 هزار تومان به مالخری در شرق تهران می‌فروختند.

  بنا به گزارش پلیس، تا به حال 11 نفر به عنوان شاکی از این افراد به کلانتری مراجعه کرده‌اند که همگی آنها دارای خودروی 206 بودند این در حالی است که متهمان به 50 فقره سرقت تا به حال اعتراف کرده‌اند؛ سردسته باند نیز خود دارای خودروی 206 بوده است.

  پرونده این افراد در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در دست بررسی است. تحقیقات نشان می‌دهد سارقان پول‌هایی که از این راه بدست می‌آوردند عمدتا در راه مصرف مواد مخدر یا قرص‌های روان‌گردان استفاده می‌کردند.

  در همین راستا حشمتیان، رئیس کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس به رانندگان 206 توصیه کرد:

  1-از قفل برای درب موتور و کامپیوتر خودرو استفاده شود.
  2-در مراکز خرید و شلوغ خودرو در پارکینگهای معتبر پارک شود.
  3-از سیستم ایمنی دزدگیر و قفل فرمان استفاده کنند.
  4-حتی المقدور خودرو خود را در اماکنی پارک نمایند که دارای دوربین مداربسته و از روشنی لازم برخوردار باشد.
  5-در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک سریعا با پلیس ١١۰ تماس گرفته شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو