مدیران خودروکارمانیا

شش سال پیش در چنین روزی؛

تردد خودروهای فرسوده ممنوع می شود

عصر خودرو- شش سال پیش در چنین روزی اعلام شد که از تردد خودروهای فرسوده با عمر تعیین شده در سطح تهران از اول تیر ماه جلوگیری می شود.

تردد خودروهای فرسوده ممنوع می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، رسول علی اشرفی پور مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص کاهش آلودگی هوا گفت: یکی از اقدامات، جلوگیری از تردد خودروهای دود زا و فاقد برچسب معاینه فنی در سطح شهر و اعمال قانون مربوطه است.
  وی با اشاره به بند اول مصوبه برنامه جامع کاهش آلودگی هوای تهران و 7 کلانشهر دیگر مبنی بر جلوگیری از تردد خودرو های فرسوده با عمر تعیین شده در سطح تهران از اول تیر ماه تصریح کرد: با همکاری پلیس راهور باید این مصوبه دولت به اجرا درآید.
  اشرفی پور اظهار کرد: مهم آغاز این کار و تبین راهکارها و ساز و کارهای اجرایی آن است ضمن اینکه توان و تخصص فنی و اجرایی بالای پلیس راهور در اجرای این مصوبه و اعمال قوانین مربوطه مشهود و نمایان است.
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران خاطر نشان کرد:در اجرای این بند از مصوبه با هدف گرفتن خودروهای فرسوده از صاحبان آن نیست بلکه توجه اصلی به اعمال محدودیت های قانونی برای تردد اینگونه خودروها معطوف است.

  امسال سه محصول جدید ایران خودرو دیزل وارد بازار می‌شود
  شش سال پیش در چنین روزی مدیرعامل سابق ایران خودرو دیزل از رشد حداقل 20 درصدی تولیدات این شرکت در سال 91 خبر داد.  
  هاشم یکه زارع اظهار کرد: سال 90 تولیدات شرکت 25 درصد افزایش یافت که در برنامه تولید سال جاری نیز رشد حداقل 20 درصدی نسبت به سال گذشته پیش بینی شده است.
  وی با بیان این که در سال 91 با ورود تعداد قابل توجهی از محصولات جدید، زنجیره تولیدات شرکت متحول خواهد شد، خاطرنشان کرد: وانت پیکاب، ون، اتو بوس، کامیون و کشنده از جمله محصولات جدید در سال جاری است.
  مدیرعامل ایران خودرو دیزل ادامه داد: در حال حاضر تولید آزمایشی کامیون 26 تن سهند آغاز شده که ظرف چند هفته آینده به تولید انبوه رسیده و وارد بازار خواهد شد.
  وی افزود: کامیون 26 تن آریا نیز ظرف سه ماه آینده وارد بازار خواهد شد؛ ضمن آن که یک کشنده جدید نیز با ظرفیت حداقل 40 تن تا سه ماه آینده به تولید انبوه خواهد رسید.
  http://www.asrekhodro.com/News/17609

  با ادغام ، حرکت جدیدی به سوی تعالی در صنعت خودرو سازی آغاز شد
  شش سال پبش در چنین روزی عضو سابق انجمن قطعه‌سازان با اشاره به اینکه با ادغام وزارت‌خانه صنابع و معادن و بازرگانی، صنعت خودرو رو به تعالی گام نهاد، گفت: ادغام، زمینه‌ساز یک حرکت جدید و سرآغازی برای توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف و از جمله صنع خودروسازی شد.
  محمد رضا نجفی منش با تاکید بر اینکه خودروسازی قلب تپنده صنعت کشور است، افزود: با هم گرایی بیشتر بخش تجارت و تولید، تا کنون شاهد ایجاد همفکری و جلوگیری از تشتت نظرات و تصمیم گیری ها در این خصوص بوده ایم. وی با اشاره به اینکه پیش از این در شبرخی مواقع با اعمال سیاست های نه چندان مناسب در مباحث مربوط به حمایت از تولید داخل و وضع تعرفه های وارداتی روبرو بودیم، خاطرنشان کرد: بعد از ادغام، رسیدگی و تصمیم گیری در مواردی از این دست با سرعت بیشتری صورت گرفته است.
  به گفته نجفی منش، از این پس با موضوع افزایش تعرفه های وارداتی برای حمایت از تولید داخل از سوی وزارت صنایع ومعادن و از آن سو با کاهش تعرفه های وارداتی برای تامین بازار داخل و تامین نیاز مصرف کنندگان توسط وزارت بازرگانی مواجه نشده ایم.
  این عضو انجمن قطعه سازان همچنین تصریح کرد: این ادغام توانست بخش هایی را که به هر دلیل رودر روی یکدیگر قرار داشتند در کنار هم و برای هم قرار دهد. تاثیر ادغام بر صنعت خودرو نیز در زمینه حمایت از تولید ساخت داخل و خودروهای وارداتی نیز متعادل شد، چرا که باید به هر دو بخش پاسخگو باشند. بنابراین پس از ادغام خودروسازان کمتر با مشکل مواجه شدند.

  http://www.asrekhodro.com/News/17631

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو