مدیران خودروکارمانیا

در دویست و یکمین نشست شورای عالی هماهنگی ترابری کشور صورت گرفت:

بررسی عملکرد شقوق حمل‌ونقل عمومی در نوروز ۹۷

عصر خودرو- عملکرد حمل‌ونقل عمومی طی سفرهای نوروزی ۹۷ در دویست و یکمین نشست شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور ارائه شد و بر اساس آن نسبت به سفرهای نوروزی ۹۶، حمل‌ونقل جاده ای و هوایی هر کدام ۶ درصد کاهش و ریلی و دریایی نیز هر کدام ۱۰ درصد رشد داشته اند.

بررسی عملکرد شقوق حمل‌ونقل عمومی در نوروز ۹۷
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  وزارت راه و شهرسازی، طبق اعلام دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور روز یک‌شنبه 26 فروردین 1397، دویست‌ویکمین نشست این شورا به ریاست  وزیر راه و شهرسازی و با حضور و مشارکت اعضا برگزار شد و پس از بحث و بررسی پیرامون دستورکار، جمع‌بندی‌های زیر حاصل گردید:
  1-گزارش اجمالی عملکرد جابجایی مسافر در طرح نوروزی 1397 ارایه و روند تغییرات آن نسبت به مدت زمان پیشین برای بخش جاده‌ای 6 درصد کاهش، ریلی 10 درصد افزایش، هوایی 6 درصد کاهش و بخش دریایی 10 درصد رشد عنوان گردید. با توجه به افزایش نرخ تردد 13/8 درصدی راهها و کاهش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی همچون سال گذشته، کشور خودرومحورتر گردیده است.
  همچنین تغییرات عملکرد حمل‌ونقل کالا در سال 96 نسبت به سال 95 برای بخش جاده‌ای 10 درصد، ریلی 11 درصد و عملیات تخلیه و بارگیری بنادر با 8 درصد رشد و تغییرات جابجایی مسافر در بازه زمانی اشاره‌شده برای بخش جاده‌ای 7 درصد کاهش و در شیوه‌های ریلی، هوایی و دریایی به ترتیب 6، 7 و 8 درصد رشد اعلام گردید.
  2-انجام ترانزیت سوخت به افغانستان از قلمرو کشور مجدداً مطرح و با تأیید انجام موضوع به صورت روان و بدون محدودیت در راستای قوانین، مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی مرتبط، مقرر گردید مکاتبات لازم توسط معاونت حمل‌ونقل به عمل آید.
  3-طرح پیشنهادی شرکت راه‌آهن برای حمل محمولات تراریخته و غلات مطرح گردید و تصمیم بر آن شد که طرح با مشارکت شرکت بازرگانی دولتی و انجام مطالعات مبدأ و مقصد این محمولات و با رعایت اصول بازرگانی توسط شرکت راه‌آهن نهایی و مجدداً به شورا ارایه گردد.
  4-در مورد روند اجرای تبصره 2 قانون مقررات تردد وسایل نقلیه خارجی، با توجه به وجود برخی الزامات قانونی برای تعیین نرخ عرف کرایه حمل کالا و با نظر مقام عالی وزارت، مقرر شد با هدف سوق به بازار رقابتی و کاهش تأثیر ذینفعان در تعیین نرخ، مراتب در مجمع عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصمیم‌گیری گردد.
   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو