مدیران خودروکارمانیا

با حضور مشاور عالی رئیس جمهور در ایدرو برگزار شد:

بررسی چالش ها و راهکارهای جایگزینی خودروهای فرسوده

عصر خودرو- در جلسه ای با حضور مسئولان مرتبط ، چالش ها و راهکارهای جایگزینی خودروهای فرسوده بررسی شد .

بررسی چالش ها و راهکارهای جایگزینی خودروهای فرسوده
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایدرونیوز ، در این جلسه که با حضور مشاور عالی رئیس جمهور ، معاونان وزیر صنعت ، معدن وتجارت ، فعالان صنعت خودرو ، ‌نمایندگان سازمان ها و بانک برگزارشد ، درباره  موضوعاتی  همچون  نیازمندی های اولیه اجرای طرح ، نحوه تامین خط اعتباری  و چگونگی اسقاط خودروهای سنگین  تبادل نظر شد .

  اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور  در این جلسه  با اشاره به استانداردهای در نظر گرفته شده برای  طرح نوسازی خودروهای سنگین گفت : با فراهم آوردن تسهیلات و بازنگری درست قوانین و ضوابط و تعدیل نمودن برخی موارد می توانیم به اجرایی شدن طرح سرعت بیشتری ببخشیم .

  رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران  نیز  در این جلسه  گفت : اجرای طرح را باید با نگاه کلان تری بررسی کردو اشتیاق لازم برای جایگزینی خودروها را با قوانین اصولی و درست فراهم آوریم .

  منصور معظمی افزود: پیشنهاد حذف مالیات بر ارزش افزوده برای اسقاط خودروها را به طور جدی پیگیری نماییم تا بتواند یکی از مشوق های رانندگان برای همکاری در این طرح باشد .

  اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده در راستای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها و همچنین صرفه‌جویی در مصرف سوخت از جمله اقداماتی است که  در روزهای اخیر رئیس جمهور و مسئولان وزارت صنعت آن را  مطرح کرده اند و قرار است با تأمین منابع مالی ارزی و ریالی طی 3 تا 4 سال اجرایی شود.

  پیش بینی می شود با اجرای این طرح 202 هزار دستگاه خودرو سنگین فرسوده در کشور نوسازی شود.  در این طرح، نوسازی انواع کامیون، اتوبوس درون شهری و بین شهری، مینی بوس، میدل باس و کامیونت با اعتبار 10 میلیارد دلاری مدنظر قرار دارد و از ارزان‌ترین روش‌های تامین منابع ریالی و ارزی از سیستم بانکی و همچنین ذخایر ارزی استفاده خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط