کارمانیا

نجفی:

بکارگیری خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع شد

عصر خودرو- شهردار تهران گفت: بکارگیری خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع شده و آمایش و کنترل دوره‌ای بنزین، گازوئیل و جایگاه‌های سوخت تهران از سوی شرکت کنترل ترافیک هوای تهران انجام خواهد شد.

بکارگیری خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد علی نجفی شهردار تهران طی سخنانی در جلسه «شورای ترافیک» که با حضور مسئولان حوزه حمل و نقل و نقل و ترافیک، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی شهر تهران برگزار شد، با اشاره به مصوبات و برنامه‌های جدید شهرداری تهران به منظور مقابله با آلودگی هوا، اظهار کرد: هم اکنون موضوع آلودگی هوا خصوصاً در شهر تهران به یک موضوع اجتماعی تبدیل شده است، به دنبال آن تقاضا برای کنترل آلودگی هوا نیز به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده به نحوی که تمام مقامات و مردم درخواست دارند تا برای مقابله با آلودگی هوا تدبیری اندیشیده شود.
  وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی شهرداری تهران، وزارت کشور، راهنمایی و رانندگی و سایر دستگاه‌های مسئول به برنامه‌های اجرایی برای کاهش آلودگی هوا،تصریح کرد: دولت در سال 90 مصوبه خوبی برای کاهش آلودگی هوا داشت و در سال 93 نیز این مصوبه در دولت تقویت شد، همچنین قانون هوای پاک نیز در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما این مصوبات و قوانین به دلیل نبود منابع مالی، مدیریت ضعیف و یا عدم جدیت اجرایی نمی‌شود.

  شهردار تهران با تاکید بر اینکه "باید تصمیم بگیریم تا درباره مسئله آلودگی هوا جدی باشیم و مسائل را پیگیری کنیم"، گفت: ضروری است اقدامات لازم از سوی شهرداری تهران را پیگیری کرده و تعهدات سایر دستگاه‌ها در این زمینه را نیز از مجاری قانونی مطالبه کنیم تا انگیزه‌ای در مسئولان برای جدیت در موضوع مقابله با آلودگی هوا ایجاد شود.

  نجفی از هماهنگی با دولت برای پیگیری تعهدات دستگاه‌های اجرایی در حوزه کاهش آلودگی هوا خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از حد نیاز به مصوبه داریم اما لازم است نسبت به اجرای درست این مصوبات اقدام کنیم.

  وی با تاکید بر پیگیری موضوع موتور سیکلت‌های فرسوده و سرعت بخشیدن به گسترش موتور سیکلت‌های برقی در پایتخت، تاکید کرد: اگر همه اقدامات را به صورت جدی دنبال کنیم، از ابتدای سال 97 می‌توانیم تحولی در حوزه کاهش آلودگی هوای شهر شاهد باشیم.

  بر اساس این گزارش در جریان جلسه شورای ترافیک شهر تهران پس از ارائه گزارش مسئولان بخش‌های مختلف ترافیکی پایتخت مقرر شد تا به کارگیری خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع شده و آمایش و کنترل دوره‌ای بنزین، گازوئیل و جایگاه‌های سوخت تهران از سوی شرکت کنترل ترافیک هوای تهران صورت پذیرد.

  همچنین بر اساس مصوبه شورای شهر سن تردد اتوبوس‌های شرکت واحد در صورت نصب فیلتر تا 12 سال تمدید می‌شود. علاوه بر این تمام خودروهای فعال در شهرداری تهران باید از نوع خودروهای دیزل فیلتر دار، گازسوز و یا خودروهای برقی باشند.

  افزون بر این با موافقت وزارت کشور، اجرای معاینه فنی ویژه برای نخستین بار در شهر تهران آغاز می‌شود. بر این اساس در معاینه فنی ویژه دور بالای موتور تمام خودروها نیز مورد ارزیابی مراکز معاینه فنی قرار می‌گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۴ روز پیش
  آرشیو